Kalousek, Němcová a Černoch ohlásili další útok na vládu. Chtějí ji grilovat kvůli uprchlíkům

16.06.2015 17:19 | Zprávy

Protože vládní koalice dnes v Poslanecké sněmovně nepřipustila debatu o imigračních kvótách v rámci EU, o kterou ji žádaly KSČM, ODS a Úsvit, kvůli imigrantům chtějí proto poslanci z ODS, TOP 09/STAN a Úsvitu požádat o mimořádnou schůzi dolní komory.

Kalousek, Němcová a Černoch ohlásili další útok na vládu. Chtějí ji grilovat kvůli uprchlíkům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Interpelace na členy vlády ve sněmovně. Účast nebyla valná

Poslanci opozice dnes ve sněmovně neúspěšně žádali, aby premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) či příslušní ministři informovali dolní komoru o připravenosti na případný příliv žadatelů o azyl, a to v rámci debaty o imigračních kvótách EU. Protože se ale tak nestalo, kvůli imigrantům hodlají poslanci ODS, TOP 09/STAN a Úsvit požádat o mimořádnou schůzi.

„Ještě dnes večer doručíme předsedovi Poslanecké sněmovny podpisový arch se žádostí o svolání takové schůze,“ uvedl na mimořádném brífinku ve sněmovně šéf poslanců TOP 09/STAN Miroslav Kalousek. Na tiskovku dorazil ve společnosti Miroslavy Němcové z ODS a Marka Černocha z Úsvitu.

Podle Kalouska dnes nezařazením mimořádného bodu do programu, který by pojednával o uprchlících, poslanci dnes zcela „rezignovali na svoje ústavní povinnosti“. "Nedělím to na otázku koalice a opozice, ale je to otázka vážnosti Poslanecké sněmovny a její ústavní povinnosti jako instituce. Poslanci vládní koalice tím, že hlasovali proti tomu, aby o tom vláda s Poslaneckou sněmovnou diskutovala, již po několikáté rezignovali na své ústavní povinnosti," řekl Kalousek s tím, že jim tedy nezbylo nic jiného než požádat o svolání mimořádné schůze. "Neumím si představit, že by Evropská komise řekla: 'Evropský parlamente, my se s tebou o tom bavit nebudeme,'" uvedl také.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…