Kalousek, Němcová a Černoch ohlásili další útok na vládu. Chtějí ji grilovat kvůli uprchlíkům

16.06.2015 17:19 | Zprávy

Protože vládní koalice dnes v Poslanecké sněmovně nepřipustila debatu o imigračních kvótách v rámci EU, o kterou ji žádaly KSČM, ODS a Úsvit, kvůli imigrantům chtějí proto poslanci z ODS, TOP 09/STAN a Úsvitu požádat o mimořádnou schůzi dolní komory.

Kalousek, Němcová a Černoch ohlásili další útok na vládu. Chtějí ji grilovat kvůli uprchlíkům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Interpelace na členy vlády ve sněmovně. Účast nebyla valná

Poslanci opozice dnes ve sněmovně neúspěšně žádali, aby premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) či příslušní ministři informovali dolní komoru o připravenosti na případný příliv žadatelů o azyl, a to v rámci debaty o imigračních kvótách EU. Protože se ale tak nestalo, kvůli imigrantům hodlají poslanci ODS, TOP 09/STAN a Úsvit požádat o mimořádnou schůzi.

„Ještě dnes večer doručíme předsedovi Poslanecké sněmovny podpisový arch se žádostí o svolání takové schůze,“ uvedl na mimořádném brífinku ve sněmovně šéf poslanců TOP 09/STAN Miroslav Kalousek. Na tiskovku dorazil ve společnosti Miroslavy Němcové z ODS a Marka Černocha z Úsvitu.

Podle Kalouska dnes nezařazením mimořádného bodu do programu, který by pojednával o uprchlících, poslanci dnes zcela „rezignovali na svoje ústavní povinnosti“. "Nedělím to na otázku koalice a opozice, ale je to otázka vážnosti Poslanecké sněmovny a její ústavní povinnosti jako instituce. Poslanci vládní koalice tím, že hlasovali proti tomu, aby o tom vláda s Poslaneckou sněmovnou diskutovala, již po několikáté rezignovali na své ústavní povinnosti," řekl Kalousek s tím, že jim tedy nezbylo nic jiného než požádat o svolání mimořádné schůze. "Neumím si představit, že by Evropská komise řekla: 'Evropský parlamente, my se s tebou o tom bavit nebudeme,'" uvedl také.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…