Kalousek by měl dnes převzít vedení TOP 09. Strana si zvolí i nové vedení

29.11.2015 6:29

Opoziční TOP 09 si dnes v Praze na 4. celorepublikovém sněmu zvolí nové vedení. Po Karlu Schwarzenbergovi, který končí na vlastní přání kvůli zdraví, převezme s největší pravděpodobností funkci předsedy jeho dosavadní statutární zástupce Miroslav Kalousek.

Kalousek by měl dnes převzít vedení TOP 09. Strana si zvolí i nové vedení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Kalousek, který byl od vzniku strany prvním místopředsedou, nebude mít proti sobě zřejmě žádného protikandidáta. Kalouskovi nicméně zůstanou všechny jeho pravomoci z předchozí funkce, protože sněm TOP 09 v sobotu změnil stanovy strany, byť byli někteří delegáti proti tomuto kroku.

Na dalších deseti místech předsednictva zřejmě přibude žen. Nominace mají vedle dosavadní místopředsedkyně Heleny Langšádlové další dvě.Do volby prvního místopředsedy jde s jednou nominací pouze dosavadní místopředseda Marek Ženíšek.

V sobotu se na sněmu loučil končící Schwarzenberg projevem, ve kterém označil současnou migrační krizi za výzvu podobnou těm, kterým čelily předchozí generace ve vztahu k nacismu a komunistické vládě. Kalousek potom uvedl, že řešení bude TOP 09 hledat i ve spolupráci s demokratickou levicí. Schwarzenberg se po změně stanov stal čestným předsedou strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli

9:00 Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli

Politolog Zdeněk Zbořil vyznamenaný prezidentem Milošem Zemanem zavzpomínal na listopad 1989. Byl pr…