Kalousek by měl dnes převzít vedení TOP 09. Strana si zvolí i nové vedení

29.11.2015 6:29

Opoziční TOP 09 si dnes v Praze na 4. celorepublikovém sněmu zvolí nové vedení. Po Karlu Schwarzenbergovi, který končí na vlastní přání kvůli zdraví, převezme s největší pravděpodobností funkci předsedy jeho dosavadní statutární zástupce Miroslav Kalousek.

Kalousek by měl dnes převzít vedení TOP 09. Strana si zvolí i nové vedení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Kalousek, který byl od vzniku strany prvním místopředsedou, nebude mít proti sobě zřejmě žádného protikandidáta. Kalouskovi nicméně zůstanou všechny jeho pravomoci z předchozí funkce, protože sněm TOP 09 v sobotu změnil stanovy strany, byť byli někteří delegáti proti tomuto kroku.

Na dalších deseti místech předsednictva zřejmě přibude žen. Nominace mají vedle dosavadní místopředsedkyně Heleny Langšádlové další dvě.Do volby prvního místopředsedy jde s jednou nominací pouze dosavadní místopředseda Marek Ženíšek.

V sobotu se na sněmu loučil končící Schwarzenberg projevem, ve kterém označil současnou migrační krizi za výzvu podobnou těm, kterým čelily předchozí generace ve vztahu k nacismu a komunistické vládě. Kalousek potom uvedl, že řešení bude TOP 09 hledat i ve spolupráci s demokratickou levicí. Schwarzenberg se po změně stanov stal čestným předsedou strany.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd, čtk

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

15:51 Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

POHLED IVANA HOFFMANA Neznalost zákona neomlouvá. A Ivan Hoffman připomíná, že to platí nejen pro ob…