Kalousek je zloděj, napsal právník. A má to pro něj následky...

07.09.2012 9:17

Vláda odmítla do rady Českého telekomunikačního úřadu právníka Roberta Pelikána, který měl na svém soukromém blogu psát o údajném propojení premiéra Petra Nečase (ODS) s mafií a ministra Kalouska označoval za zloděje. Toho Pelikánova slova prý rozlítila natolik, že jeho kandidaturu smetl ze stolu. Je mi z něj zle, řekl novinářům.

Kalousek je zloděj, napsal právník. A má to pro něj následky...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek
reklama

Mezi ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a advokátem Robertem Pelikánem se strhla ostrá slovní přestřelka. Pán státní kasy se totiž s razancí sobě vlastní postavil proti jmenování Pelikána do rady Českého telekomunikačního úřadu za to, že ho Pelikán na svém blogu označil za zloděje. O bojovné výměně názorů mezi oběma aktéry informují dnešní Hospodářské noviny.

Já bych se od Štrougala jmenovat nenechal, reaguje Kalousek

„Já toho člověka v životě neviděl, ale zjevně nemá žádnou mravní integritu. Je-li přesvědčen, že předseda vlády je hlavou mafiánské chobotnice, která nahrává kmotrům, a ministr financí je zloděj, pakl se mi z něj zvedá žaludek, že od takových lidí chce být jmenován. V jeho věku jsem od Štrougala jmenován být nechtěl," zdůraznil ministr.

Pelikán oponuje, že on sám o jmenování do rady ČTÚ nežádal, nominoval ho ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Pelikán se specializuje na soutěžní právo a Kuba si od něj sliboval zvýšení odbornosti úřadu v době, kdy má na trh vstoupit čtvrtý telefonní operátor. Tři stávající telefonní operátoři odmítají dění v úřadu komentovat.

Lze spekulovat i o tom, zda o Pelikánově blogu neinformovali premiéra Petra Nečase (ODS) a ostatní členy vlády lobbisté, kteří nestojí o Pelikánovo jmenování. Na zamítnutí Pelikána by podle informací deníku mohl mít zájem někdejší poslanec Zdeněk Švrček (ODS), kterému letos vypršel mandát člena rady a usiloval o znovuzvolení. Ještě před tím, než byl členem rady, působil Švrček jako lobbista ve firmě EFOR. Když byl ještě poslancem, tak zasedal v dozorčí radě Českého Telecomu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Držte huby. Karel Schwarzenberg promluvil k vakcíně

13:05 Držte huby. Karel Schwarzenberg promluvil k vakcíně

Všichni kromě ministra zdravotnictví, který je za celou problematiku zodpovědný, by měli k tématům o…