Kalousek může za problémy s dotacemi. Ať to přizná, žádá ČSSD

02.04.2013 18:56 | Zprávy

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) by měl přiznat spoluodpovědnost svou, svého úřadu, a tedy i vlády za problémy krajů s čerpáním evropských peněz v regionálních operačních programech. Novinářům to dnes řekl předseda opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka. Vláda by podle něj místo války s kraji měla začít jednat s kraji o způsobu financování tzv. korekcí a s opozicí o přípravě strategických dokumentů, podle kterých se při čerpání evropských peněz budou řídit další vlády.

Kalousek může za problémy s dotacemi. Ať to přizná, žádá ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády. Na programu mimo jiné byl i výběr strategického investora do společnosti České aerolinie a.s.

Ministerstvo financí k tomu uvedlo, že plnou odpovědnost za profesionální audit může převzít od počátku letošního roku, kdy byly audity pod tento úřad centralizovány.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

vstup do vlády

Jaké jsou vaše 3 hlavní podmínky, přes které nejede vlak, a za jakých byste šli do vlády s ODS a spol? Nebo s ODS už nikdy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kobzův zcenzurovaný počítač. Už víme proč

14:36 Kobzův zcenzurovaný počítač. Už víme proč

Na konferenci o svobodě slova odhalil poslanec Jiří Kobza, že jeho služební počítač ve Sněmovně je c…