Kalousek obvinil VV z praní špinavých peněz. Začne vyšetřování?

08.04.2012 19:05

Server Česká pozice se pozastavuje nad výrokem ministra financí Miroslava Kalouska, který pro deník Právo uvedl, že financování Věcí veřejných nese jasné znaky praní špinavých peněz. Podle serveru nyní dostalo státní zastupitelství podnět k prošetření.

Kalousek obvinil VV z praní špinavých peněz. Začne vyšetřování?
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek v České televizi
reklama

Kalousek si podle České pozice v poslední době zrovna nebere servítky v otázce svých koaličních partnerů VV. „To nesporně dodává zvláštní šmak i celé vládní koalici, takže Kalousek vlastně poněkud sadomasochisticky nadává sám sobě. Zmíněný výrok však z oné pavlačové Kalouskovy litanie brutálně vybočuje,“ myslí si autor.

Praní špinavých peněz nebo pomluva

Pokud ale ministr, do jehož resortu patří i Finanční analytický útvar, pronese takto konkrétní obvinění, mělo by se rozběhnout vyšetřování. „Státní zastupitelství tím dostalo velmi kvalifikovaný podnět k prošetření, zda ministr financí, do jehož resortu patří i Finanční analytický útvar (FAÚ) specializovaný na „praní špinavých peněz“, tomuto útvaru skutečně a včas poskytl informace, na jejichž základě se takto pregnantně veřejně vyjádřil, aby FAÚ mohl konat podle zákona,“ píše se na webu.

Je však ale prý také možné, že Kalousek tyto informace nejprve schválně zamlčoval. „Veřejně je zmínil až v okamžiku, kdy je mohl politicky využít. Tím by se dopustil zneužití pravomoci veřejného činitele, a možná i spolupachatelství při praní špinavých peněz,“ dočteme se na serveru.

Jenže i v případě, že by se ukázalo, že ve VV se špinavé peníze nepraly, měl by Kalousek problém. „Pomluva s následně způsobenou škodou je totiž trestná. A Věci veřejné by se za svůj volební neúspěch jistě s chutí na Kalouskovi zahojily. A sociální demokracii, s níž se Kalousek zvažuje „koalit“, každopádně popřejeme mnoho štěstí při hledání koaličního partnera,” píše Česká pozice.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

4:43 „Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

Češi začínají po mnoha měsících tvrdých zákazů znovu normálně žít, a přestože zahrádky oficiálně otv…