Kalousek oslovil stranu. Přimluvil se za liberální kapitalismus a zaútočil na Babiše

28. 11. 2015 17:27

Podle místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska jsou migrační krize a nárůst extremismu problémy, ve kterých jeho strana musí najít společnou řeč s demokratickou levicí ve Sněmovně. Pravděpodobně nový předseda strany to uvedl v sobotu na sněmu, kde si TOP 09 volí nové vedení.

Kalousek oslovil stranu. Přimluvil se za liberální kapitalismus a zaútočil na Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Jak Kalousek uvedl, chce být jeho strana nesmlouvavou opozicí v obhajobě liberálního modelu kapitalismu nebo v obhajobě individuální svobody. „Nechceme ale být opozicí za každou cenu. V úkolech, které před námi staví současnost, jako například migrační krize nebo nárůst extremismu, musíme nutně nalézt nějaký společný průnik i s demokratickou levicí,“ prohlásil.

Místopředseda TOP 09 dále prohlásil, že nerozumí těm členům vlády, kteří na uprchlickou krizi mění svůj názor ze dne na den. „Některým členům vlády, kteří hovoří každý den něco jiného, jak jim právě vyšel průzkum veřejného mínění, těm nerozumíme,“ řekl, čímž pravděpodobně narážel na páteční prohlášení ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který obrátil svůj postoj a uvedl, že by se Česká republika měla přidat k žalobě kvůli kvótám pro uprchlíky.

O problému migrace a údajného extremismu mluvil ve svém projevu rovněž končící předseda strany Karel Schwarzenberg, který prý doufá, že se TOP 09 nenechá strhnout k populistickým gestům a uprchlíky bude dále hájit.

TOP 09 si během svého víkendového sněmu volí své vedení. Schwarzenberga by měl v čele strany pravděpodobně vystřídat právě Kalousek, který nemá protikandidáta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jzd
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je horko. Volnému zablokovali příznivce cestou do Prahy, následuje vzkaz Hamáčkovi

13:20 Je horko. Volnému zablokovali příznivce cestou do Prahy, následuje vzkaz Hamáčkovi

V České republice se dějí věci. Volného „zaměstnance“ z Karvinska nepustili na demonstraci do Prahy.…