Kalousek označil kancléře Mynáře za zločince

19.10.2021 9:56 | Ze sítí

Hradní kancléř Vratislav Mynář čelí vlně kritiky za to, že již několik dní věděl, v jakém zdravotním stavu je prezident Miloš Zeman, věděl, že prezident momentálně není schopen vykonávat svůj úřad a není jisté, kdy toho opět bude schopen, ale veřejnosti o tom neříkal pravdu. Miroslav Kalousek (TOP 09) kvůli tomu Vratislava Mynáře označil za zločince. Lidovecký poslanec Jan Bartošek označil Mynářovo počínání za nechutné.

Kalousek označil kancléře Mynáře za zločince
Foto: Hana Brožková
Popisek: Hradní kancléř Vratislav Mynář měl tiskový brífink k hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana. Obul se do předsedy senátu Miloše Vystrčila

Předseda Senátu Miloš Vystrčil v tomto týdnu novinářům citoval část zprávy z Ústřední vojenské nemocnice, podle které Miloš Zeman momentálně není momentálně schopen vykonávat úřad prezidenta a prognóza dalšího vývoje je „krajně nejistá“, takže teď nelze říci, kdy bude prezident opět schopen dělat svou práci.

Hradní kancléř Vratislav Mynář prý tuto skutečnost ví přímo od ÚVN, a přesto veřejnost ujišťoval, že prezident je schopen svolat Poslaneckou sněmovnu k jednání a pracovat.

Podle Miroslava Kalouska se Mynář v podstatě zachoval jako zločinec.

„Nikdy se už nedozvíme, jak dlouho nikým nevolený Vr. Mynář fakticky vykonával pravomoce prezidenta za nemocného M. Zemana. V každém případě se jich nechtěl vzdát do poslední chvíle, tajil informace od ÚVN a útočil na Senát. Ten pán je zločinec a mělo by s ním být tak nakládáno,“ zdůraznil Kalousek.

Miroslav Kalousek promluvil

Poté přivítal, že s případným koncem éry Miloše Zemana přijde také konec nesmyslného snu o vybudování megalomanského projektu vodního kanálu Odra-Labe-Dunaj.

„Je mnoho hloupostí, nad kterými se, bohudík, zavře voda. Jednou z těch největších je kanál Odra-Labe-Dunaj. V servilitě před Zemanovou umanutostí do něj Babišovy vlády investovaly desítky milionů za zmanipulované studie. Škoda jich. Těch milionů, ne těch studií...“ pravil Kalousek.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Miroslav Kalousek promluvil

Podobně kriticky se k Mynářovi vyjádřil i lidovecký poslanec Jan Bartošek.

„Připadá mi to lidsky velmi nechutné. Bavme se o tom, jestli z toho nevyplývá nějaká trestněprávní odpovědnost, což musí posoudit policie,“ poznamenal Jan Bartošek v rozhovoru pro DVTV. Jako kancléř by podle Bartoška měl Mynář Zemana chránit, měl by mít na zřeteli jeho zdraví, ale místo toho si kancléř hraje na Hradě nějaké hry.

Ing. Jan Bartošek

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…