Kalousek pohrdá oběťmi Osvětimi! Drsný text o lídrovi TOP 09

28.01.2019 7:22

Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec se na svém facebookovém profilu vyjádřil k osobě předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska.

Kalousek pohrdá oběťmi Osvětimi! Drsný text o lídrovi TOP 09
Foto: Facebook
Popisek: Jaroslav Štefec
reklama

„Politická kariéra Mirka Kalouska, založená na pečlivě prokalkulované demagogii, cimrmanovských ‚krocích stranou‘, a především schopnosti ‚mít na každého něco‘ je svým způsobem fenomenální a v rámci ČR jedinečná. Kdyby nebyl hlavním motivem veškerého jeho konání pouze a zásadně jen osobní prospěch, pravděpodobně by ji završil na Hradě. Jenže vždycky byl a zůstal jen ‚tím‘ Mirkem Kalouskem z Bechyně, neschopným překročit svůj stín,“ míní Štefec.

Fotogalerie: - Šťastný Čínský Nový rok

Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...

Anketa

Podporujete prezidenta USA Donalda J. Trumpa? (anketa od 28.1.2019)

69%
hlasovalo: 4309 lidí

Následně přiznal, že Kalouskovu neskutečnou kariéru v podstatě obdivoval. „Způsob, jakým po 20 let vládl politické scéně ČR, je skutečně fascinující. Přestože je pro mě naprosto nepřijatelný jak lidsky, tak politicky, jeho kroky zpravidla měly přísně politickou logiku a udržovaly ho neustále v centru politického dění,“ dodal.

„Stejně jako většina těch, kteří ‚ochutnali moc‘, má ale i Mirek Kalousek problémy s ‚odcházením‘. Jeho stále křečovitější snaha udržet se na politickém výsluní a užívat si závětří poslanecké imunity je ovšem snadno pochopitelná – konec v politice pro něho bude nejspíš znamenat i to, že jeho rivalové se vrhnou na jeho politickou mrtvolu a obrazně řečeno ho roztrhají na kusy. Od počátku 90. let jim k tomu ostatně zavdal nejednu příčinu a nepřátel si stihl nadělat skutečně hodně,“ míní.

Následně se zaměřil na Kalouskův výrok: „Dnes je Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Vzpomínáme na nevinné oběti zrůdného, průmyslově organizovaného zločinu, který spáchali lidé na lidech,“ jenž zveřejnil na svém twitterovém účtu. „Projevil jím nejen absolutní pohrdání historickou realitou, ale také neodpustitelné pohrdání oběťmi holocaustu tím, že se úmyslně a zcela programově vyhnul jasné identifikaci jak obětí, tak jejich katů,“ dodal Štefec.

„Proč je tento Kalouskův výrok neodpustitelný? V současné islamizující se EU je díky radikalizaci muslimského obyvatelstva fanatický antisemitismus opět na vzestupu. Pokud budeme zavírat oči před faktem, že pachateli tohoto zločinu byli zfanatizovaní němečtí nacisté a oběťmi v diasporách žijící etničtí Židé, otvíráme zároveň cestu možnosti opakování strašlivých zločinů, které páchali němečtí nacisté nejen na Židech, ale i na mnoha dalších národech Evropy včetně našeho. Křišťálová noc jasně ukázala, jak snadné je něco podobného ‚odstartovat‘ a kam až může neustálé ‚zavírání očí‘ zajít. Obávám se, že cesta, kterou se současná EU vydala (a kterou Kalouskova ‚politická korektnost‘ do puntíku vystihuje), je cestou, neodvratně vedoucí k opakování 80 let staré historie válek a násilí,“ uzavřel Štefec s tím, že budeme-li podobné výroky a z nich plynoucí činy tolerovat, je prakticky jisté, že za to zaplatíme krvavou daň. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…