Kalousek zemi zadlužuje. Pojďme danit bohaté, vyzývá Sobotka

26.02.2012 19:10 | Zprávy

Podle šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky daňová reforma z roku 2008, kterou nastavil Miroslav Kalousek, zadlužila Česko o půl bilionu korun během posledních pěti let. A ve svých trendech ministr financí prý pokračuje. ČSSD proto navrhuje alternativu.

Kalousek zemi zadlužuje. Pojďme danit bohaté, vyzývá Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

"Poslední návrhy z dílny ministerstva financí na zvýšení DPH na dvacet procent, zrušení porodného či několikaleté zmrazení důchodů ukazují, že tzv. reformy prosazené vládou nejenže veřejné rozpočty nestabilizovaly, ale jejich problémy prohloubily," konstatuje Sobotka ve svém oficiálním prohlášení. "Plošné škrty a zvyšování DPH podlamují spotřebu domácností, zpomalují ekonomiku a dále snižují výběr daní. Vláda se nyní rozhodla řešit své rozpočtové chyby opět jen na úkor těch nejslabších, rodin s dětmi a důchodců."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: par

JUDr. Vojtěch Filip byl položen dotaz

Vy opravdu věříte tomu, že mají komunisté ještě nějakou budoucnost?

Vždyť vám nepomohlo ani přejmenování, do sněmovny jste se zas nedostali a teď nevím přesně, ale nemáte ani žádného senátora nebo třeba hejtmana. A myslíte, že by měl stranu vést někdo jiný než Konečná? Kdo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drony: Vetchý nepomohl. Vyšetřovat se má ještě více, padlo doporučení

19:02 Drony: Vetchý nepomohl. Vyšetřovat se má ještě více, padlo doporučení

Skupina D nebo také Drony Nemesis. Spolek vedený Ondřejem Vetchým minulý týden navštívila vojenská p…