Kalousek zesměšňoval ODS: Dali jste světu Tlustého, Tluchoře... Co příště, vy čerchmanti

23.10.2012 12:31

Ministr financí Miroslav Kalousek a předseda poslanců TOP 09 Petr Gazdík oznámili, že by se podobou státního rozpočtu měla znovu zabývat vláda. Kalousek se poté opřel do středočeské ODS, ze které pochází hlavní rebel strany Petr Tluchoř.

Kalousek zesměšňoval ODS: Dali jste světu Tlustého, Tluchoře... Co příště, vy čerchmanti
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek v pořadu ČT Hydepark

Gazdík uvedl, že návrh státního rozpočtu bude vrácen vládě, protože bez shody není možné o něm jednat v Poslanecké sněmovně. Zdůraznil ale, že podpoří takový návrh, kde schodek nepřekročí tři procenta HDP.

Kvůli turbulencím v ODS už vláda nemá většinu

Ministr financí připomněl, že veškerá legislativa Poslaneckou sněmovnou prošla a všechno se změnilo až později. „Beru jako realitu, že po návratu ze Senátu vlivem vnitřních turbulencí ODS vláda pro tyto rozpočtové změny nemá většinu. Vzhledem k dosud probíhajícím jednáním je jasné, že v původním znění nebude rozpočet schválen,“ uznal Kalousek.

Kalousek vysvětlil, že v prvním čtení se neschvaluje samotný rozpočet, ale pouze mantinely, ve kterých se bude pohybovat „My víme, že nevíme, jaké tyto mantinely budou, ale víme, že kvůli ODS budou tyto mantinely v rozporu s původním usnesením vlády,“ řekl ministr. Prohlásil, že v takovém případě je nutné rozpočet vládě vrátit.

„Opravdu nevím, kdy si náš koaliční partner bude přát hlasovat,“ doplnil Kalousek. „Švédské veřejné služby za rumunské daně není možné mít,“ shrnul Kalousek. Je podle něj jasné, že pokud vláda nemá většinu pro své programové priority, neměla by vládnout.

Nejprve smířlivý Kalousek se nakonec do svého koaličního partnera opřel. „Středočeská organizace ODS by měla vstoupit do dějin,“ rýpl si. Připomněl totiž, že právě ta dala světu osobnosti typu Petra Tluchoře nebo Vlastimila Tlustého, přičemž je otázkou, koho nám "ti čerchmanti" dají příště.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…