Kalouskovy dluhopisy válcují banky. Vydělají vám až desetkrát více

11.05.2012 9:15 | Zprávy

Pokud vám leží na účtu v bance např. 50 tisíc korun, ročně vám k nim banka připíše sumu asi 5 až 150 korun. Jestliže se tytéž peníze rozhodnete investovat do státních dluhopisů, jejichž vydání připravil ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), můžete vydělat až 8770 korun.

Kalouskovy dluhopisy válcují banky. Vydělají vám až desetkrát více
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek přednášel na právnické fakultě

Ministr financí Miroslav Kalousek připravil novou várku státních dluhopisů. Občané i instituce si mohou vybrat mezi čtyřmi typy podle toho, jak dlouho chtějí mít finanční prostředky vázány právě ve dluhopisech. Server Týden spočítal, že Kalousek dokáže peníze občanů zhodnotit mnohonásobně lépe než běžné účty bank.

Poplatky, poplatky a zase poplatky

„Podle ministerských propočtů je průměrné roční úročení u 1,5 letého diskontovaného dluhopisu 2,05 procenta, u pětiletého kuponového 3,22 procenta a 3,41 procenta u pětiletého reinvestičního. Při inflaci okolo tří procent zhodnocení u jednoletých dluhopisů tuto inflaci ani nepokryje, u zbylých dluhopisů již ano, byť jen mírně,“ píše server.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zklamaný Petr Kramný bojuje dál. Řekl nám o své další naději

4:44 Zklamaný Petr Kramný bojuje dál. Řekl nám o své další naději

Odsouzený Petr Kramný je zklamán tím, že ESLP odmítl jeho stížnost. Jak však řekl ParlamentnímListům…