Kam Putin pojede a kam naopak nepojede. Dvě velmi důležité zprávy

25.07.2016 14:13

Z Kremlu dnes proudí informace o budoucích plánech prezidenta Vladimira Putina. Na konci týdne by měl ruský prezident podle programu navštívit Slovinsko, kde by měl se svým prezidentským protějškem pohovořit o vzájemných vztazích. Do brazilského Ria na oficiální zahájení olympijských her se prezident podle slov svého tiskového mluvčího nechystá.

Kam Putin pojede a kam naopak nepojede. Dvě velmi důležité zprávy
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Plakát nevládní organizace Reportéři bez hranic

Anketa

Který představitel by měl opustit svou funkci?

hlasovalo: 12724 lidí

Podle oficiálního prohlášení tiskové kanceláře prezidenta Ruské federace se v současné době připravuje státní návštěva Vladimira Putina jednoho ze členských států Evropské unie, konkrétně se jedná o Slovinsko. Ruským novinářům tuto informaci potvrdil Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

„Ano, prezidentova návštěva Slovinska se skutečně připravuje. O konkrétním termínu vás budeme včas informovat,“ sdělil novinářům Peskov.

Více informací ruským médiím poskytl slovinský velvyslanec v Moskvě Primož Šeligo, který uvedl, že „prezident Slovinska Borut Pachor se s ruským prezidentem plánuje setkat 30. července.

„Příští sobotu, pokud vím, dojde na oficiální setkání obou státníků a společnou večeři. Pravděpodobně během vzájemných rozhovorů dojde i na otázku energetiky. My jsme sami upomenuli téma ‚Jižního toku‘, jehož stavba je stále aktuální,“ uvedl slovenský velvyslanec.

Na Slovinsku také počítají s tím, že se ruský prezident zúčastní slavnostního odhalení památníku sovětských vojáků, kteří přišli o život za první a druhé světové války.

Peskov ve stejný den informoval, že se Vladimir Putin do brazilského Rio de Janeira na oficiální zahájení letošních olympijských her nechystá.

Ruský prezident má prý již jiný program. Peskov rovněž dodal, že o tom, jestli se Putin chystá navštívit nějakou z olympijských disciplín, zatím informace nemá, píše ruský TASS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: fib

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…