Kamberský účtuje za Babiše. Předložil veřejnosti, co i ti „inteligentní, vzdělaní a slušní“ píší o premiérovi

23.05.2020 9:12

Veřejnou debatu, alespoň její část, ovládá asi v každé zemi zvláštní, osobitá směska očekávání i předsudků, píše komentátor LN Petr Kamberský. Konkrétně zmiňuje jeden takový předsudek, který sice není dominantní, ale v určitých kruzích u nás o to silnější: Cokoli Andrej Babiš řekne či udělá, je v principu špatně, a povinností mravného člověka je se proti němu vymezit. „Hluboká averze k osobě premiéra vede mnohé inteligentní, vzdělané a slušné lidi k tomu, že nedovedou odlišit osobnost Babiše od postupu všech možných úřadů,“ všímá si Kamberský.

Kamberský účtuje za Babiše. Předložil veřejnosti, co i ti „inteligentní, vzdělaní a slušní“ píší o premiérovi
Foto: Repro ČT24
Popisek: Šéfkomentátor LN Petr Kamberský
reklama

Vidět to lze, podle Kamberského, na aktuální koronavirové krizi. Česká vláda si počínala plus minus stejně jako většina vlád v Evropě. Lze říci, že snáze nalezneme země, které při zhruba stejných vstupních podmínkách měly více mrtvých obyvatel, více nakažených zdravotníků či větší nedostatek ochranných pomůcek než země, kde tomu bylo naopak. „Ale jen my máme ‚totálně marnou vládu, která z toho vyšla zatím o. k. jenom díky náhodě, neziskovému a akademickému sektoru. Bez nich by nebylo nic,“ všímá si ironicky komentátor.

Anketa

Kdo víc přispěl ke zvládnutí koronakrize?

hlasovalo: 17678 lidí
„Takové věty si přečtete od lidí nadmíru vzdělaných a ve svém oboru nadmíru zdatných,“ pokračuje. A podotýká, že například v Rusku či ve Francii jste při karanténě nemohli bez propustky vyjít z domu ani do lékárny, v Izraeli používaly tajné služby vůči vlastním občanům v karanténě stejné prostředky jako proti teroristům – ale jen česká vláda „nám sebrala svobody a chystala totalitu“.

V březnu nebylo těžké se dočíst, že „to tady začíná být horší než v Číně“. Když epidemiolog Rastislav Maďar, jenž řídí postupné uvolňování, prosadí, že hospody musejí ve 23 hodin zavřít, je to „jen buzerace a vydávání samoúčelných nařízení, aby volič viděl, že nekecáme a makáme“. Tento citát, i další jemu podobné, jsou autentické věty z veřejných facebookových statusů a komentářů konkrétních význačných osobností.

„To jen hluboká averze k osobě premiéra vede mnohé inteligentní, vzdělané a slušné lidi k tomu, že nedovedou odlišit osobnost Babiše od postupu všech možných úřadů. Úřadů, které s tím premiérem často nemají lautr nic společného,“ dodává Kamberský na závěr.

Fotogalerie: - Babiš U Apolináře

Předseda vlády Andrej Babiš
Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictv...
Tématem jednání byl projekt „Porodnictví 21. stole...
Projekt, jež navrhovala známá architektka Eva Jiři...
S investicí do nového centra již počítá i Národní ...
Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictv...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik, fik a očkovací spot do televize byl hotový. Třicet vteřin básní od Wolkera stálo přes milion

19:43 Fik, fik a očkovací spot do televize byl hotový. Třicet vteřin básní od Wolkera stálo přes milion

Naše redakce byla upozorněna na smlouvu mezi Úřadem vlády a reklamní agenturou Procoma. Společnost s…