Kampaň před evropskými volbami vstupuje do horké fáze. Připravte se

08.05.2019 7:54

Kampaň stran a hnutí před volbami do Evropského parlamentu dneškem vstupuje do své horké fáze.

Kampaň před evropskými volbami vstupuje do horké fáze. Připravte se
Foto: Radim Panenka
Popisek: Evropský parlament ve Štrasburku

Kandidující uskupení už od rána představí své teze ve volebních spotech, které bude až do 22. května vysílat Česká televize a Český rozhlas. Ze zákona mají vyhrazeno celkem 14 hodin v každém z těchto veřejnoprávních médií, připomněla ČTK.

Volební spoty v různorodé kvalitě už řada stran a hnutí představila na svých webech i sociálních sítích. Spoty ale mají podle expertů na rozhodování voličů malý vliv.

Rozhlas zahájí vysílání spotů už před 06:00 na stanici Vltava, na stanicích Radiožurnál a Dvojka je bude vysílat do čtvrtka. Česká televize bude spoty vysílat už ráno na programu ČT2, odpoledne na programu ČT1.

Eurovolby se v Česku uskuteční v pátek 24. a v sobotu 25. května. Kandiduje v nich letos 39 stran, hnutí a jejich koalic. Jejich výsledky budou moci být zveřejněny až poslední květnovou neděli hodinu před půlnocí, neboť ve většině zemí EU se bude hlasovat právě v tento den.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

7:36 Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se n…