Kandidát Peake na ministra má prý rád modely vláčků. A už má leccos za sebou

15. 11. 2012 9:43

Pravá ruka Karolíny Peake a milovník rozličných motorových vozidel, to je podle Lidových novin (LN) Robert Vacek, o kterém se uvažuje jako o novém ministru dopravy místo Pavla Dobeše. Ten přislíbil rezignaci a teď se s předsedkyní strany LIDEM handrkují jen o její datum.

Kandidát Peake na ministra má prý rád modely vláčků. A už má leccos za sebou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna před hlasováním o důvěře vládě
reklama

„Vloni šli společně do vlády, na jaře spolu změnili stranu, v létě přišla krize a teď jejich vztah končí,“ zrekapitulovaly Lidové noviny vztah ministra dopravy Pavla Dobeše a vicepremiérky Karolíny Peake. Rozpory mezi oběma vyjádřila Peake, když o vládním benjamínkovi prohlásila: „Je to hodný kluk, šikovný. Ale nejsme absolutně tým.“

Lépe by si měla porozumět s Dobešovým předpokládaným nástupcem. Robert Vacek totiž doposud působil jako její náměstek na vládním výboru pro boj s korupcí. Svou blízkost vicepremiérce potvrdil například i tím, že ji doprovázel, když na tiskové konferenci oznamovala odchod z Věcí veřejných a vznik frakce LIDEM.  

Původní profesí policejní vyšetřovatel z Prahy 10 zde působil již za Víta Bárty jako bezpečnostní ředitel. Mimoto má podle tvrzení LN vřelý vztah k resortu dopravy jako milovník motocyklů a modelů železnic. „Prioritou ministerstva dopravy je čistě stabilizace resortu,“ říká dnes Vacek. Jinak se o budoucích plánech v resortu nechce vyjadřovat, dokud se se stavem ministerstva neseznámí.

Připouští však, že je mezi adepty na křeslo po kritizovaném Dobešovi. „Pan premiér byl informován a byly mu poskytnuty mé osobní údaje včetně životopisu,“ připouští Vacek. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

18:01 Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

Generál v záloze Andor Šándor byl hostem pořadu na serveru Česká média, mj. k tématu hybridní války.…