Kandidát na prezidenta USA dal na Twitter snímek s vojáky v uniformách SS

15.07.2015 14:02

Kampaň kontroverzního republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa poznamenal další skandál. Na jeho účtu na Twitteru se objevila fotografie s americkou vlajkou, na jejímž pozadí se kromě podobizny zmíněného miliardářského realitního magnáta rýsují pravděpodobně i pochodující vojáci v nacistických uniformách. Vedení Trumpovy kampaně to označilo za chybu jednoho z nezkušených zaměstnanců a příspěvek z Twitteru stáhlo.

Kandidát na prezidenta USA dal na Twitter snímek s vojáky v uniformách SS
Foto: wikipedia
Popisek: Americká vlajka.

Trump patří k favoritům republikánských primárek; podle nového průzkumu veřejného mínění vede s podporou 17 procent voličů před někdejším floridským guvernérem Jebem Bushem, který má 14procentní podporu.

Donald Trump vyvolal vlnu negativních reakcí hned svým projevem v polovině června, v němž potvrdil, že bude příští rok kandidovat na amerického prezidenta. Během svého proslovu totiž obvinil Mexiko, že do USA posílá muže, kteří ve Spojených státech znásilňují ženy, a další zločince. "Dovážejí drogy, zatahují do země zločinnost, jsou to násilníci, domnívám se, že někteří z nich jsou dobří, ale mluvím s pohraniční stráží a ti mi říkají, co se k nám dostane za lidi," uvedl tehdy Trump. Dodal, že v případě svého vítězství ve volbách má v plánu na hranici s Mexikem postavit obří zeď.

Vedení Trumpovy kampaně tweet následně odstranilo a vinu svalilo na "mladého stážistu"

Nově šokoval Trump svých 3,2 milionu sledujících na Twitteru úterním vzkazem. Zveřejnil snímek s americkou vlajkou, která je překryta jeho portrétem, stodolarovými bankovkami, záběrem na Bílý dům a pochodujícími vojáky. Vlajku doprovází slogan: "Potřebujeme opravdové vedení. Potřebujeme výsledky. Ať začne Amerika zase fungovat!"

Po podrobnějším prozkoumání fotografie se nicméně ukázalo, že pochodující vojáci mají na pažích říšskou orlici a minimálně jeden z vojáků má podle expertů uniformu s maskáčovým vzorem používaným nacisty. Britský deník The Guardian uvedl, že se jedná o snímek běžně přístupný na internetu, na němž nejsou skuteční vojáci oddílů SS, ale skupina mužů oblečená do jejich uniforem.

Vedení Trumpovy kampaně tweet následně odstranilo a vinu svalilo na "mladého stážistu", který se za údajný omyl omluvil

Ve stejnou dobu, jako se na Twitteru objevila kontroverzní fotografie, publikoval deník USA Today nejnovější průzkum veřejného mínění, podle nějž je Trump v čele 15 republikánských kandidátů. Podle průzkumu si Trump od června polepšil o šest procentních bodů a nyní ho podporuje 17 procent respondentů. 14 procent dotázaných stojí za bývalým guvernérem Floridy Jebem Bushem, třetí je guvernér státu Wisconsin Scott Walker s osmiprocentní podporou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…