Kardinál Duka by mě zřejmě rád upálil, brání se Zaorálek

12.04.2013 21:51

Kardinál Dominik Duka se nepříliš lichotivě vyjádřil na adresu Lubomíra Zaorálka (ČSSD), který měl v jednom ze svých dopisů napsat, že Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) je špinavá instituce. Podle Duky jde o nepřijatelný výrok. Zaorálek kontruje, že by ho Duka snad rád upálil. Připomíná také církevní restituce a pokoru nového papeže Františka.

Kardinál Duka by mě zřejmě rád upálil, brání se Zaorálek
Foto: Ladislav Carda
Popisek: V Ostravě začal 37. sjezd ČSSD
reklama

Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek je slovy kardinála Duky nemile překvapen, ale přisuzuje je kladnému vztahu k současné vládě, která schválila majetkové vyrovnání státu s církvemi. Podle Zaorálka je možné, že se Duka svými aktuálními výroky revanšuje vládním stranám.

"Nemile mě překvapila neuvěřitelná přirovnání, která použil na mou adresu kardinál Dominik Duka. Vypadá to, že pan kardinál by zřejmě ty, jejichž názory se mu nelíbí, nejraději postavil na hořící hranici. Napadá mě jediný důvod, proč to dělá. Splácí dluh vládním stranám, které ho tak skvěle odměnily církevními restitucemi. Jen je mi líto, že česká katolická církev ve vystupování svého primase zůstává na hony vzdálená slovům o skromnosti, střízlivosti a pokoře, která slyšíme od nového papeže Františka," míní Zaorálek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

21:30 Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

„Negativní roli v loňském roce sehrály krajské volby, kdy vláda nechtěla přijímat nepříjemná rozhodn…