Karel Schwarzenberg: Děkuji premiéru Sobotkovi. Ve svém úřadě vyrostl

29.02.2016 12:08

Velkou pochvalu si za své údajné vyjednávací schopnosti vysloužil premiér Bohuslav Sobotka od bývalého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. Exministr se o celé věci rozepsal na svém facebookovém profilu.

Karel Schwarzenberg: Děkuji premiéru Sobotkovi. Ve svém úřadě vyrostl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Schwarzenberg označil za pozitivní zprávu, že se na posledním summitu EU podařilo domluvit kompromis Evropské unie a Velké Británie. „Britský premiér Cameron prohlásil, že bude bojovat za to, aby Spojené království zůstalo součástí EU. Evropská unie by bez Velké Británie byla věru jen unií částečnou, neúplnou. Zaplať pánbůh za tento kompromis,“ raduje se bývalý ministr.

Za velice dobrou zprávu pak označil tu, že český premiér měl na dosažení dohody „kromobyčejně velkou zásluhu“. Proč? „On byl mluvčí Visegrádské čtyřky, vyjednával tvrdě, ale zodpovědně a dosáhl tím toho kompromisu, který je dnes na stole,“ vysvětlil Schwarzenberg. A poděkoval nejen Sobotkovi, ale také všem, kteří při tom pomáhali. Především pak lidem z ministerstva zahraničí. „Musíme uznat, že ministerský předseda Sobotka během posledních let ve svém úřadě vyrostl,“ dodal Karel Schwarzenberg.

Celé znění příspěvku Karla Schwarzenberga na jeho facebookovém profilu:

V těchto dnech jen málokdy dostáváme dobré zprávy, ale jedna teď přece jenom byla velice pozitivní. A sice, že se podařilo domluvit kompromis Evropské unie a britský premiér Cameron prohlásil, že bude bojovat za to, aby Spojené království zůstalo součástí EU. Evropská unie by bez Velké Británie byla věru jen unií částečnou, neúplnou. Zaplať Pánbůh za tento kompromis. Velice dobrá zpráva v té souvislosti je, že na tom měl český premiér kromobyčejně velkou zásluhu. On byl mluvčí Visegrádské čtyřky, vyjednával tvrdě, ale zodpovědně a dosáhl tím toho kompromisu, který je dnes na stole. Všem, kteří při tom pomáhali, jak z Ministerstva zahraničí, tak obzvláště panu premiérovi za to patří vřelý dík. Musíme uznat, že ministerský předseda Sobotka během posledních let ve svém úřadě vyrostl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cáklo

13:55 Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cáklo

Současný šéf ČSSD Jan Hamáček dostal nominaci na předsedu strany v krajích, kde se to čekalo, napřík…