Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

28.09.2020 14:24

Jak se hercům v divadle hraje za časů koronaviru? Jinak než dříve, to je jisté. Publikum je zarouškované. Někde se dokonce měří teplota. I u herců se změnil přístup, jak to popsal člen ansámblu Dejvického divadla Václav Neužil ve Všechnopárty. Dříve „herec hrál, dokud nechcípnul“, a horečka nezastavila jeho kolegy, aby ho do divadla nedotáhli. A teď? „Máš 37,1, co tady děláš?!“

Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...
Foto: Repro ČT
Popisek: Bavič a moderátor Karel Šíp
reklama

Jak jsme již psali, koronavirus se jako téma uchytil i v zábavních pořadech jako Všechnopárty Karla Šípa. Ten kupříkladu prohlásil, že přebíhá z jednoho covidového tábora do druhého. „Já když sedím doma, tak jsem nad věcí, říkám si, jsou ty lidi blázni. Ale když jsem venku, tak se bojím na cokoliv šáhnout,“ řekl.

Anketa

Má vláda na žádost Prymuly vyhlásit nouzový stav?

61%
39%
hlasovalo: 12278 lidí
O covidu mluvil i jeden ze Šípových hostů. Herec Václav Neužil z Dejvického divadla uvedl, že se u nich hraje, ale diváci mají roušky. „My jsme docela malé divadlo, máme kapacitu 120-130, takže máme plno, jsem strašně rád,“ dodal. A Šíp poznamenal, že v malém divadle je první řada k hercům poměrně blízko, což Neužil potvrdil. A dodal, že v současném představení hraje zpěváka Micka Jaggera a zpívá. „Ten Jagger je takovej rozjetej. Tak já jsem tam takovej rozjetej a zpívám a zpívám. Najednou vidím, jak mi vylítla taková malá slinka. Ale v dnešní době, to je kulomet, to je atomová bomba,“ pobavil herec přítomné diváky.

„Vidim, jak letí a že asi na někoho spadne. Ta paní taky koukala, ale byla schovaná,“ naznačil herec, že dotyčná byla zarouškovaná. „A byla v pohodě. Líbilo se jí to, nic se nestalo,“ dodal Neužil, s tím, že i to se děje v dnešní době, tedy že „prskání na lidi“ má trochu jiný význam.

Hercům a dokonce i divákům se měří teplota, nad čímž se podivil Šíp, protože v jeho publiku nikdo teplotu neměřil a bavič prohlásil, že „tady není nikdo teplej“. „Časy se změnily úplně. Dřív, když vám bylo blbě, což se prostě stane, že jste nemocnej, třeba jednou za rok, je vám blbě, nemůžete do práce. Tak se vždycky volalo, ředitelka od nás z kanclu, můžeš hrát, poď, hraj, kolik máš? 38,5? To dáš! To dáš, přijď. Lež, lež, my ti pošlem auto, ale přijeď,“ popsal herec, jak to v divadle chodilo před covidem. „Herec hraje, dokud nechcípne,“ pokračoval v komediálním výstupu Neužil. A dodal, že s třicetdevítkou na krku přijde do divadla bílá mrtvola. „Vypadáš výborně, cos přeháněl?“ dostane pak dotyčný pochvalu, i chraptivý hlas se mu pochválí, a jde hrát.

A teď? „Máš 37,1, co tady děláš?! Okamžitě padej domů. Máš 37,1,“ popsal současnou situaci za smíchu Karla Šípa a publika.

Fotogalerie: - Zmoklí vlastenci

Olivie Žižková zazpívala na vlasteneckém setkání n...
Jiří Kobza
Ivan David(vlevo)
Na Slapech proběhlo i přes nepřízeň počasí vlasten...
Na Slapech proběhlo i přes nepřízeň počasí vlasten...
Olivie Žižková zazpívala na vlasteneckém setkání n...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

22:04 Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

Politická strana Svobodní spílá vládě za přijímání drastických opatření a podporuje demonstranty z n…