Karla Šlechtová má velký vztek na Vojtěcha Filipa kvůli slovům o roce 1968: Vymývání mozků. A ztrapňujeme se tím v zahraničí

20.08.2018 21:05

Padesáté výročí zlomové chvíle, kdy do Československa dorazila nezvaná vojska sovětské, maďarské, polské a bulharské armády, už provázejí politické střety. Mnozí čeští politici invazi jako takovou zpochybňují, což je podle slov bývalé ministryně obrany a poslankyně Karly Šlechtové (nestr. za ANO) velmi špatný ukazatel pro naši budoucnost. „Politici říkají něco jiného a vymývají tím mozky, které jsou naše budoucnost. Mám velký vztek,“ uvedla poslankyně v pořadu Interview na ČT24 s tím, že se tím zároveň neuvěřitelně ztrapňujeme v zahraničí.

Karla Šlechtová má velký vztek na Vojtěcha Filipa kvůli slovům o roce 1968: Vymývání mozků. A ztrapňujeme se tím v zahraničí
Foto: www.karlaslechtova.cz
Popisek: Karla Šlechtová
reklama

Výročí okupace vojsk Varšavské smlouvy Šlechtová podle svých slov bere velmi vážně na rozdíl od politiků, kteří invazi zpochybňují. „Když si čtu některé příspěvky současných politiků po padesáti letech, jak zpochybňují, co se zde odehrálo, tak to ve mně vyvolává akorát velký vztek,“ řekla poslankyně.

Byla by prý velmi ráda, abychom vzali konečně fakta taková, jaká jsou. „Pět států vniklo do naší republiky, bylo jim to umožněno! Někteří naši politici byli dovezení do tehdejšího Sovětského svazu, kde podepsali Moskevský protokol. Je nutné, aby se vědělo, co se dělo dvacet let poté. Že v naší zemi bylo sedmdesát tisíc až stopadesát tisíc sovětských vojáků, až do roku 1991,“ zdůraznila.

Draždí ji prý vyjádření mnoha politiků, a to včetně těch od předsedy komunistů Vojtěcha Filipa. „Opravdu mě dráždí to, když někdo zpochybňuje vůbec, že sem přišla sovětská armáda,“ žasla Šlechtová, podle které nelze říkat, že to byl nějaký Ukrajinec nebo ukrajinská armáda, když ta byla součástí Sovětského svazu. „Tohle bychom neměli minimálně říkat i pro zahraniční tisk, ztrapňujeme se sami,“ dodala.

Srpen roku 1968 byl podle bývalé ministryně obrany zasádní zlom v našich dějinách. Celý tento rok byl prý plný nepokojů téměř od samého začátku. „V podstatě tím, že pár politiků a někteří zaměstnanci určité společnosti napsali do Sovětského svazu: Pomožte nám, protože tady může dojít ke kontrarevoluci. Tak na základě toho sem státy Varšavské smlouvy vyjma Rumunska a Albánie poslaly svá vojska, aby nás zklidnily,“ připomněla.

Pochybovačné teorie, které kolují nejen mezi českými politiky, jsou podle názoru Šlechtové velmi nebezpečné, jelikož vzdělání našich dětí je v tomto ohledu už tak velmi bídné. Ač prý ani ona sama nezažila rok 1968, je přesvědčena o tom, že je nutné tyto události studovat a věnovat se celkově naší historii. „Pokud se najdou současní politici, kteří říkají, že to bylo úplně jinak, tak tím akorát vymýváme mozky našim dětem, které jsou naše budocnost,“ uzavřela s tím, že to, co ze strany politiků nyní zaznívá, je opravdu špatná věc.


 

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…