Kateřina Bursíková se přimluvila za EU jako matka tří dětí. Máme tam znít silně, ale ne uřvaně

02.05.2019 17:07

Kateřina Bursíková Jacques, která kandiduje do Evropského parlamentu na společné kandidátní listině TOP 09 a STAN, se rozhodla občanům ve zkratce popsat, proč je dobře, že jsme členy Evropské unie. Argumentovala mimo jiné i vlastenectvím.

Kateřina Bursíková se přimluvila za EU jako matka tří dětí. Máme tam znít silně, ale ne uřvaně
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Kateřina Jacques

„Už jen z úcty k našim předkům, kteří bojovali a umírali za naši svobodu v době nacismu i komunismu, už jen z pocitu vlastenectví si myslím, že je dobře, že jsme se před 15 lety mohli stát plnohodnotným členem evropské rodiny,“ napsala na úvod komentáře, který vyvěsila na sociální síť Facebook.

Evropská unie nám po letech nacistických hrůz a komunistického marasmu zajišťuje bezpečí. Původně vznikla právě proto, že mezi Německem a Francií zuřily v pár desítkách let tři války a dvě z nich se změnily dokonce ve války světové. EU měla vypuknutí čtvrté takové války zabránit. A dodnes se jí to daří.

„Ale v průběhu let se stala také prostorem prosperity, modernizace, vysoké ochrany životního prostředí a lidských práv. EU dneška je jedním z nejlepších míst pro život a nedělejme si iluze, že by nám bez ní bylo lépe. Je to představa pyšná a naivní. Domnívám se, že s členstvím v EU rosteme a že bychom bez ní jen chřadli...,“ pokračovala dáma.

PhDr. Kateřina Jacques

  • Kdo nezažil tmu, ani světlo neuvidí.
  • Petiční výbor

Bursíková má radost z toho, že žije právě v EU, že se pohybuje v západním kulturním okruhu, a nikoli v kruhu východním, že žije v prostoru, kde se k sobě většina lidí chová slušně a s respektem.

„Jako matka tří dětí cítím spoluodpovědnost za to, kde a jak budou žít, až jim bude jako mně. Pro svoje děti chci to nejlepší. Chci, aby měly čistou vodu a vzduch, aby měly svobodu a mír. A proto udělám, co dokážu, aby EU měla dost dobré vůle překonat všechny krize, a také proto, aby hlas mojí země, České republiky, zněl v Evropě silně, ale ne uřvaně,“ zdůraznila.

Ráda by v EU představila nějaké pozitivní návrhy. Mohlo by to prý pomoci tomu, aby si nás naši partneři vážili podobně jako v době, kdy byl prezidentem České republiky Václav Havel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…