Kauza Amazon: Přes nesouhlas zastupitelů prý práce pokračují

20.03.2014 11:02 | Zprávy

Na pozemcích, kde měla stát v Brně obří hala společnosti Amazon, se i nadále pracuje. A to jak na pozemcích developera CTP Invest, tak na pozemcích města. Podle jednatelky sdružení Čisté Tuřany Hany Kašpaříkové CTP vykolíkovalo pozemek pro halu a přivezlo haldy suti, uvedla v tiskové zprávě.

Kauza Amazon: Přes nesouhlas zastupitelů prý práce  pokračují
Foto: Amazon
Popisek: Amazon

Regionální ředitel CTP Tomáš Budař pro ČTK popřel, že by zde pokračovaly jakékoliv práce, náměstek primátora Oliver Pospíšil (ČSSD) dosud nemá informace a dnes chystá na místě kontrolu. Brněnští zastupitelé v úterý příchod Amazonu znovu odmítli.

Na městských pozemcích prý přibyly haldy zeminy

„Na zhutněných pozemcích CTP vytyčila síť kolíků, na nichž bylo napsáno 'hala'. Přibyly zde další haldy zeminy. Domnívám se, že byla na pozemky města navezena suť ze staveb odjinud a má být použita na dorovnání terénu," uvedla Kašpaříková.

Problémem, že CTP pracuje i na městských pozemcích, se zabývali již v úterý zastupitelé na zasedání, na němž neschválili smlouvy s CTP, které by umožnily prodej městských pozemků pro stavbu haly. Odhlasovali naopak usnesení rady o tom, že se má případná nezákonná činnost CTP prověřit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Kdo přesně si podle vás nepřeje mír?

Tvrdíte, že si ho nepřeje dost lidí. Podle mě jediný, kdo ho nechce je Putin. Jeho cíl je ovládnout Ukrajinu a podle mě přes to pro něj nejede vlak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slunce, seno, h*vna? Zásah Policie ČR po tiskovce Smetany

10:04 Slunce, seno, h*vna? Zásah Policie ČR po tiskovce Smetany

Scény jako z filmů Slunce, seno... se neodehrávaly jen o víkendu v Příčovech, ale díky aktivistické …