Kauza BIS: Chudák Rittig a Nagyová? Chtějí jim prý ztížit či znemožnit obhajobu

10.06.2015 8:38

Kvůli tomu, že by mohli být na právech zkráceni obvinění, mimo jiné exšéfka kabinetu premiéra Jana Nečasová (dříve Nagyová) a lobbista Ivo Rittig, odmítá olomoucké státní zastupitelství odtajnit obžalobu v kauze Bezpečnostní informační služby. Informuje o tom server Lidovky.cz. Zastupitelství nyní podalo stížnost k vrchnímu soudu, neboť utajenou obžalobu mu Městský soud v Praze vrátil.

Kauza BIS: Chudák Rittig a Nagyová? Chtějí jim prý ztížit či znemožnit obhajobu
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

„Pokud by v usnesení o zahájení trestního stíhání nebylo konkrétně uvedeno, jakou informaci, která byla utajována podle příslušných předpisů, měl obviněný vyzvídat či vyzradit, mohlo by mu to ztížit či dokonce znemožnit obhajobu,“ napsal podle serveru do stížnosti státní zástupce Rostislav Bajger. 

I přestože možným poškozením práv na obhajobu argumentoval i městský soud, obžalobu smetl a žádá odtajnění. Vnímá totiž riziko, že kvůli případnému utajení projednávání kauzy by hrozilo anulování hlavního líčení před odvolacím soudem. 

O celém případu tak nyní bude rozhodovat vrchní soud. Podle náměstka olomouckého vrchního zástupce Pavla Komára je v případě neúspěchu možné žalobu přepracovat tak, aby mohla být veřejná. „Kladli bychom jim za vinu něco nekonkrétního a ztížili jim tak možnost se účinně bránit,“ konstatoval pro Lidovky.cz.

Původní text čtěte ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …