Kauza Babákových vyražených zubů nekončí. Byl srovnáván s hokejistou

26.11.2013 15:58

Bývalý poslanec Věcí veřejných Michal Babák je stále nucen zaobírat se kauzou svých vyražených zubů v roce 2011. Případ šarvátky v pražském baru totiž Nejvyšší soud vrátil soudu první instance k novému projednání. Pozdvihl přitom obočí nad názory podřízených soudů, že se v případě dvou vyražených zubů jedná pouze o přestupek.

Kauza Babákových vyražených zubů nekončí. Byl srovnáván s hokejistou
Foto: Věci veřejné
Popisek: Poslanec Věcí veřejných Michal Babák
reklama

Soud první i druhé instance vyjádřily názor, že úder pěstí do obličeje s vyražením zubů není trestným činem ublížení na zdraví, protože nepřináší dlouhodobé poškození zdraví. To rozčílilo Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který podal proti osvobozujícímu rozsudku dovolání. Nejvyšší soud, který se jím zabýval, mu dal následně za pravdu.

Na rozsudku nižších instancí soudce z NS šokovala zejména formulace, že vyražený zub není zdravotním, ale spíše kosmetickým problémem, který se dá bez problémů odstranit implantátem. U některých povolání, například hokejistů, je dokonce vnímán pozitivně. Nejvyšší soud proti tomu namítl, že užitím této logiky by nemohlo být uznáváno žádné zmrzačení, protože při současné úrovni medicíny už lze odstranit drtivou většinu poškození povrchu těla.

Michal Babák, který byl objektem inkriminovaného poškození, se ke kauze vyjádřil pro ParlamentníListy.cz. Kauzu prý příliš nesledoval, neboť nemá zapotřebí se incidentem nadále zabývat, ale šokovalo jej, že útočník je boxer a jednalo se již o jeho pátý incident podobného ražení. „Přijde mi podivné, že člověk, který má za čtyři roky 5 přestupků a k tomu podmínku nebyl řádně odsouzen hned,“ dodal k tomu Michal Babák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…