Kauza Babiš: Benda čekal jiný verdikt. Ministr volá po omluvě

26.06.2014 14:57

Bratislavský soud vynesl verdikt v kauze údajné spolupráce českého ministra financí s komunistickou Státní bezpečností. Babiš byl prý ve svazcích veden neoprávněně. Verdikt vyvolal jisté pozdvižení jak u slovenského Ústavu paměti národa, který se hodlá odvolat, tak u některých českých politiků.

Kauza Babiš: Benda čekal jiný verdikt. Ministr volá po omluvě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda
reklama

Ředitel Ústavu paměti národa Ondrej Krajňák již dal najevo, že se soudním verdiktem nesouhlasí a za ústav je připraven se po konzultaci s právníky odvolat. Babiš ve vyjádření pro Českou televizi poznamenal, že po verdiktu soudu by asi bylo namístě, aby se omluvili ti, kteří ho v minulosti očerňovali. „Možná by bylo načase, aby se mi někteří lidé omluvili," uvedl ministr.

Nezdá se ale, že by se k tomu někdo chystal. První místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek ke kauze již poznamenal, že bychom si měli vybrat, jestli budeme věřit odborníkům z Ústavu paměti národa, nebo bývalým agentům StB, kteří u soudu svědčili v Babišův prospěch. Zklamání pak neskrýval Marek Benda z ODS. „Čekal jsem opačný konec. Z toho, co jsem viděl a slyšel, jsem o jeho spolupráci nikdy nepochyboval. Je to pro mě smutný obrázek o slovenské justici," řekl Benda. Jeho reakci přinesl server Aktuálně.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hutka se vrátil. Zbásnil svůj vztek na Zemana s Babišem. A nejen to

12:43 Hutka se vrátil. Zbásnil svůj vztek na Zemana s Babišem. A nejen to

Písničkář Jaroslav Hutka se po někdejší ostré písničce Miloš a zubatá pouští do tvorby básní, které …