Kauza Babiš: Zametají stopy, ničí dokumenty! Českem včera otřásala vážná zpráva

20. 11. 2018 7:21

V Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech hořelo. Tato zpráva by ještě nedávno pravděpodobně nevyvolala příliš mnoho rozruchu. Jenže kvůli tomu, že se v minulosti v ústavu léčil syn premiéra Andreje Babiše, Andrej Babiš mladší, vzbudila zpráva značnou pozornost. Na sociálních sítích se rozproudila živá diskuse o tom, pročpak asi v podniku hořelo. Světlo světa spatřily humorné i vážně myšlené teorie.

Kauza Babiš: Zametají stopy, ničí dokumenty! Českem včera otřásala vážná zpráva
Foto: screen TN.cz
Popisek: Andrej Babiš v rozhovoru TV Nova
reklama

„Čau lidi, to byste nevěřili, co se včera stalo. Kalousek mi upálil kluka,“ napsal ke zprávě o  požáru v Klecanech marketingový expert Jakub Horák, který pomohl Pirátům na cestě do Sněmovny. Oslovení „čau lidi“ rád používá premiér Babiš, když oslovuje veřejnost na sociální síti Facebook. A Kalouskovo jméno Babiš zmiňuje tak často, že se zdá, jako by mohl za úplně všechno špatné, co se stane.

Fotogalerie: - Pochod Za slušné Česko

„Pochod Za slušné Česko“
„Pochod Za slušné Česko“ z Hradčanského náměstí př...
„Pochod Za slušné Česko“ z Hradčanského náměstí př...
„Pochod Za slušné Česko“ z Hradčanského náměstí př...
„Pochod Za slušné Česko“ z Hradčanského náměstí př...
„Pochod Za slušné Česko“ z Hradčanského náměstí př...

Požár nikoho nezranil, všichni lidé byli evakuováni. ČTK uvedla, že požár mohla způsobit vadná elektroinstalace, ale definitivní příčinu požáru určí až vyšetřovatel. Jakub Horák však nepochybuje o tom, že vedle vyšetřovatele přijde s několika zdůvodněními požáru i Andrej Babiš a pravicová opozice. Mediální expert si zkouší představit, na koho asi Babiš hodí vinu. Na českou rozvědku? Na ruskou rozvědku? Na novinářské hyeny? Nebo že by opět na Kalouska?

S alternativním výkladem ale může přijít pravicová opozice. Možná veřejnosti oznámí, že hořelo, protože lékařka Dita Protopopová, která se starala o Andreje Babiše mladšího, pálila svazky. Nebo možná její manžel Petr Protopopov, který vezl syna Andreje Babiše na Krym, za sebou pálil mosty.

A tím ještě nemusí být studnice teorií vyčerpána. „Mladej měl v ústavu milenku, který se dotkla zpráva o ukrajinské snoubence,“ nabídl Horák další kreativní zdůvodnění.

Se svou troškou do mlýna mnoha teorií přišel i analytik think-tanku Evropské hodnoty. Ten uvažoval nad tím, že pan Protopopov zkoušel přenést nějaké ty krymské metody k nám do České republiky. Bývalý šéf speciálního útvaru SOG Lumír Němec, který působil mimo jiné i v Afghánistánu, se zamýšlel nad tím, v jak děsivé realitě to vlastně žijeme, když hoří v ústavu, kde se léčil premiérův syn.

 

O slovo se přihlásil také psychiatr Tomáš Rektor, který se snažil vrátit úvahy o požáru v Klecanech zpět na pevnou zem. Alespoň na první pohled. Ve svém vyjádření na sociální síti Facebook totiž zmínil i prezidenta Ruské federace Vladimira Putina.

K požáru se vyjádřily i dvě ženy: ekonomka Markéta Šichtařová a analytička Irena Ryšánková. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…