Kauza Drobil ožívá. Tajný dokument a řev exministra

23.05.2011 8:39

AKTUALIZOVÁNO Kauza bývalého ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS) znovu ožívá. Týdeník Respekt zjistil nové informace, které jí mohou dát jiný rozměr.

Kauza Drobil ožívá. Tajný dokument a řev exministra

Podle aktuálního vydání týdeníku totiž nabádala žalobkyně Jana Hercegová z městského státního zastupitelství podřízenou obvodní státní zástupkyni pro Prahu 1 Šárku Pokornou, aby se nesnažila vyšetřit podezření z korupce na Státním fondu životního prostředí (SFŽP). Podle Respektu to vyplývá  z dokumentu podepsaného právě Hercegovou. 

Vše ke Kauze Drobil

"Dokument č. 1439, který má Respekt k dispozici, zároveň žalobkyni upozorňuje, že vzepřít se tomuto 'doporučení' není možné," uvádí týdeník. Hercegová obvinění odmítla. "Že to nechci prověřit, je nehorázné tvrzení," řekla Respektu. Jde podle ní o věc, která není určena médiím, ale "je čistě pro stupně státního zastupitelství". Pokorná prý mluví podobně. "Žádný dopis na mě nemůže a nebude mít vliv," cituje ji týdeník. 

Zase ty nahrávky

Na kauzu údajné korupce na SFŽP upozornil později odvolaný ředitel fondu Libor Michálek prostřednictvím tajně pořízených nahrávek. Na nich poradce tehdejšího ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS) Martin Knetig popisuje, jak se dostat k penězům na financování další kariéry svého šéfa a ODS.

Nahrávky poté zveřejnila Mladá fronta Dnes, ještě předtím stihl Drobil Michálka odvolat. Ministr, který veškerá obvinění odmítl, se pak po dohodě s premiérem rozhodl rezignovat.

Rozčílený Drobil: Šok, prásarna

Když Drobila, jenž je nadále místopředsedou ODS a blízkým politickým spojencem Petra Nečase, Respekt konfrontoval s tajným dokumentem, velmi se rozzlobil.

"Jak vy ten dokument můžete znát? To je neskutečná prasárna," křičel podle týdeníku Drobil na novináře. "Jsem v naprostém šoku. Hned jak skončíme tento hovor, jdu okamžitě volat ministru spravedlnosti a budu si důrazně stěžovat, že takové věci unikají do médií," cituje místopředsedu ODS Respekt.

Čtěte také:
Stop nahrávkám á la véčka? Poslanec ODS to chce zakázat
Michálek jako anděl pomsty? Oslovil mě Bárta, teď jdu k Johnovi, brání se
Drobil: Žádný úplatek jsem Michálkovi nenabízel
Drobil: Michálek kolem sebe plive. Za údajnou korupci může sám
Drobil se vrací? Zaorálek Nečase prostě nechápe. Kalousek si myje ruce

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozdupal Hrušínskému bábovku. Havel, Šarapatka, TOP 09, to je dobro? A Zeman, Babiš, PL a Xaver zlo? Tohle „kavárně“ zkazí den

16:53 Rozdupal Hrušínskému bábovku. Havel, Šarapatka, TOP 09, to je dobro? A Zeman, Babiš, PL a Xaver zlo? Tohle „kavárně“ zkazí den

Konzervativní komentátor a youtuber Ondřej Tesárek, přezdívkou Bratříček, se pustil do ředitele diva…