Hostem pořadu Zákony bohatství Tomáše Lukavce byl chartista Jan Schneider, bezpečnostní analytik, publicista a někdejší ředitel kanceláře Rady vlády pro zpravodajskou činnost. V úvodu rozhovoru se vyjádřil k bitcoinové kauze, která otřásá českou politickou scénou. „Je to kauza, jejíhož konce je těžko dohlédnout. Asi nastane taková věc, že oni to přežijí. Jsou teflonoví, dělají, že nic. Pokud je nezařízne Rakušan, tak myslím, že dovládnou. Ke své hanbě, protože čím budou víc na očích, tím čerstvější dojem voliči budou mít, až půjdou k volbám, takže si podřezávají větev. Možná že kdyby Fialu zaparkovali zpátky do Brna, dali tam někoho jiného a tvářili se, že se z toho poučili, možná by se s tím dalo něco dělat. Ale oni do toho půjdou tvrdě. Zadělávají si na dost velký průšvih. Ostatní nemusejí dělat vůbec nic, stačí to připomínat. Porovnávat to s kauzou Čapí hnízdo je trapné a právně bezpředmětné,“ řekl Schneider.
Připomněl, že zatímco v bitcoinové kauze jde o miliardu, v případě Čapího hnízda šlo o padesát milionů korun, které byly vráceny, takže škoda nevznikla. Zmínil také kauzu Dozimetr. „Tam jsou nějací lidé předčasně zesnulí,“ uvedl a dodal, že lidé by to konečně mohli této vládě spočítat. Dále řekl, že do politiky jde jen určitá „sorta lidí“, což se projevuje také na vývoji vztahů Elona Muska a Donalda Trumpa.
„Když Havel kdysi mluvil o nepolitické politice, byla to reakce na zavedenou praxi politických stran. Do vrcholné politiky se vyškrábe jen určitý typ. Když se tam dostane někdo trochu vymykající se tomuto stereotypu, tak je to zázrak,“ uvedl chartista.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Naďa Borská