Kauza muslimský šátek na zdravotní škole znovu ožívá. Václav Klaus ml. vypustil podivné zprávy o mladé muslimce

22.10.2018 18:01

Názory Václava Klause mladšího na nelegální migranty jsou většině veřejnosti, která se trochu zajímá o politiku, velmi dobře známé. Ale dnes se známý a často i kritizovaný politik ODS pustil do něčeho jiného – do legální migrace a jaký šlendrián v ní panuje. „Jde o paní, která se možná jmenuje Ayan Jamaal Ahmednuur a možná je ze Somálska a veřejnost ji zná z kauzy, kdy žalovala ředitelku Střední zdravotní školy ohledně nošení šátku,“ uvádí své téma Klaus. Jeho komentář vyšel na Novinky.cz.

Kauza muslimský šátek na zdravotní škole znovu ožívá. Václav Klaus ml. vypustil podivné zprávy o mladé muslimce
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus ml.
reklama

Hned na úvod známá tvář ODS píše, že dotyčná Ayan Jamaal Ahmednuur posloužila jako bílý kůň kruhům podporujícím levicový extremismus k rozpoutání politické kauzy, kterou soudy ještě řeší. Nicméně, podle Klause stojí za to se podívat hlouběji na osobu dotyčné studentky. Klaus píše, že do Čech přiletěla v roce 2011, pravděpodobně z Ruska a ihned po přistání zničila své doklady, načež byla v tranzitním prostoru chycena. Pak požádala o azyl.

Anketa

Je dobře, že se v roce 1918 rozpadlo Rakousko-Uhersko?

56%
44%
hlasovalo: 10692 lidí

Povolení k pobytu dostala na deset let. Jméno Ayan Jamaal Ahmednuur pochází z jejího čestného prohlášení. Průkazy dotyčná opakovaně ztrácela. „Například další doklad byl vydán v lednu 2012, tento byl pak odcizen vloupáním do vozidla Audi A6 jakéhosi cizího podnikatele. V září 2013 byl vydán další průkaz, tento opět ztracen a zase další vydán v roce 2015,“ vypočítává, kolik průkazů studentka vystřídala. Dotyčná také měla uvést pouze jednoho syna, ale na cizinecké policii byla při řízení hlášena dvě, jedno na osobu narozenou v roce 2007 a druhé v roce 2008. „Jsou na území ČR pololegálně další osoby (4–6), o jejichž původu a všem ostatním nic nevíme?“ klade si otázku politik. Klaus se chystá v této záležitosti interpelovat Jana Hamáčka, ministra vnitra.

Fotogalerie: - Šarvátky v ulicích Drážďan

Oslavy čtvrtých narozenin hnutí PEGIDA v Drážďanec...
Čtvrté narozeniny hnutí PEGIDA v Drážďanech
Čtvrté narozeniny hnutí PEGIDA v Drážďanech
Čtvrté narozeniny hnutí PEGIDA v Drážďanech
Čtvrté narozeniny hnutí PEGIDA v Drážďanech
Čtvrté narozeniny hnutí PEGIDA v Drážďanech

Další pochybnosti má Klaus mladší o certifikátech, které měla Ayan Jamaal Ahmednuur dostat. Neziskovky jí prý zajistily doklad o absolvování základní školy, kde byla z českého jazyka hodnocena známkou „dobrý“. „Dosud ovšem tato paní hovoří pouze velmi dobře anglicky,“ podezírá dotyčnou Klaus, zvláště vzhledem k úrovni vzdělání v Somálsku, ze kterého žena tvrdí, že pochází. Další věc, která se Klausovi mladšímu zdá podezřelá, je, že studentka vykonala zdravotnické zkoušky na katolické dívčí škole, ale zkoušku na řidičský průkaz absolvovala s pomocí tlumočníka do angličtiny.

„Pohled pod pokličku zrovna této vybrané kauzy ukazuje podivný systém nedůslednosti, aktivních podvodů a napomáhání ze strany organizací podporovaných daňovými poplatníky, slabost České republiky hájit své zájmy i případně zájmy humanity,“ píše Klaus a dodává, že to už je na pováženou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vy jste zničili státní rozpočet! Fiala vytočil Hamáčka. A pak se jen smál pod rouškou

12:57 Vy jste zničili státní rozpočet! Fiala vytočil Hamáčka. A pak se jen smál pod rouškou

Hosty Partie Terezie Tománkové v televizi Prima byli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a předseda OD…