Kauza „muž v hnědé bundě diriguje nácky“: Bylo to prý jinak

18.02.2016 9:35

Za videem, které zachycuje události během demonstrací 6. února 2016 a které prezentuje údajnou státními složkami připravenou provokaci v podobě zinscenovaného sporu mezi dvěma názorově protichůdnými skupinami, stojí ruská propaganda. Tak vyznívá článek Romana Mácy na serveru Neovlivní.cz, vedeném investigativní novinářkou Sabinou Slonkovou.

Kauza „muž v hnědé bundě diriguje nácky“: Bylo to prý jinak
Foto: Rudolf Komár
Popisek: Protidemonstrace za přijímání uprchlíků a proti fašismu
reklama

Máca poukazuje na to, že zmíněné video bylo opatřeno svéráznými titulky, které mají diváka za použití expresivních výrazů vtáhnout do děje a vysvětlit mu tak běh událostí. Následně bylo toto video sdíleno na facebookové stránce We Are Here At Home.com, odkud se rychle šířilo. Za několik málo dní získalo více než půl milionu zhlédnutí.

Máca si všímá toho, že video vyvolalo pozornost proruského portálu aeronet.cz. „Tento portál tak publikuje vlastní článek včetně zmíněného videa a opatřuje ho svérázným titulkem o provokační akci, neuvěřitelné inscenaci režimu a jeho manipulování s veřejným míněním,“ píše Máca.

Celý text je ZDE

Tvrdí, že obsah zmíněné FB stránky plně koresponduje s tématy, se kterými pracuje proruská dezinformační kampaň v ČR. „Na stránce tak nalezneme řadu příspěvků týkajících se uprchlické krize, islámu, odporu proti politice USA a EU, příspěvky zesměšňující premiéra Sobotku a velebící prezidenta Zemana apod. Mezi ně je zamíchán další obsah, který prezentuje Rusko a politiku Kremlu v dobrém světle,“ uvádí Máca.

Zmíněné video má podle něj ještě více podnítit znepokojení občanů, eskalovat vnitřní konflikt a podkopat důvěru k institucím.

Máca se proto rozhodl dohledat konkrétní osoby, které za danou facebookovou stránkou stojí.

Podrobně popisuje své pátrání, jehož výsledkem je, že za ní stojí Petr Mančík, zřejmě žijící ve Spojených arabských emirátech. Mančík je prý migrant podle všeho žijící mezi muslimy. A není údajně pouhým nadšeným občanským aktivistou, ale profesionálem v oblasti internetového marketingu a PR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roman Šmucler byl u řešení viru. A promlouvá: Hamáček a špatný rádce. Co padlo o rouškách. Prymula, jiní a zmatek

4:44 Roman Šmucler byl u řešení viru. A promlouvá: Hamáček a špatný rádce. Co padlo o rouškách. Prymula, jiní a zmatek

ROZHOVOR Podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera byl ministr vnitra Jan Hamáček…