Kauzu Kocourek zastavím na 95 procent, prohlásil státní zástupce

14.08.2012 11:10

Stíhání bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka, který manželce zamlčel 16 milionů, se chýlí ke konci. Proces totiž zřejmě zastaví dozorový státní zástupce z Prahy-západ Zdeněk Matula, jenž serveru Týden.cz sdělil, že stíhání na 95 procent zastaví.

Kauzu Kocourek zastavím na 95 procent, prohlásil státní zástupce
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Exministr Martin Kocourek
reklama

K celkovému zastavení kauzy přitom napomůže sama manželka bývalého ministra průmyslu a obchodu Olga Kocourková, která se u Obvodního soudu pro Prahu 6 domáhala osmi milionů. Nedala totiž nakonec policii souhlas s exmanželovým stíháním. Státní zástupce přesto po policii žádal, aby doplnila důkazy o tom, zda jsou exmanželé tzv. osobami blízkými.

Především ho zajímalo, jak se dohodnou na částce 16 milionů korun, které se Kocourkovi podařilo skrýt nákupem akcií přes společnost Key Investments. Nakonec žalobu vzala Kocourková zpět.

„Kromě vyřešení soudního sporu jsou tam ještě další věci, které jsem po policii požadoval. Jsou to sice jen drobnosti, ale bez nich rozhodovat nebudu,“ vysvětluje serveru důvod, proč zatím nerozhodl.

Přesto si Kocourek zcela mnout ruce nemůže. Peníze, které se snažil skrýt před manželkou, stále zkoumá protikorupční policie.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…