Kauzu lobbisty Dalíka dnes bude opět projednávat soud

02.07.2014 7:02 | Zprávy
autor: vam, čtk

Listinnými důkazy a čtením svědeckých výpovědí dnes bude pražský městský soud pokračovat v projednávání údajné korupční kauzy lobbisty Marka Dalíka. Někdejší poradce bývalého premiéra Mirka Topolánka (ODS) si podle obžaloby řekl o téměř půlmiliardový úplatek při vyjednávání o nákupu obrněných transportérů Pandur s rakouskou zbrojařskou firmou Steyr. Dalík to při výpovědi u soudu popřel.

Kauzu lobbisty Dalíka dnes bude opět projednávat soud
Foto: hns
Popisek: Marek Dalík figuruje v kauze Pandur

Policisté Dalíka vyšetřovali na základě svědectví bývalého zaměstnance firmy Steyr, který v březnu 2011 uvedl, že lobbista požadoval 18 milionů eur (půl miliardy korun) za pokračování v nákupu pandurů. Podle spisu si o úplatek řekl na neformální schůzce v listopadu 2007 v pražské restauraci U Malířů, kde předstíral blízký vztah k představitelům české vlády a to, že může ovlivnit jejich rozhodování, ačkoliv podle žalobce nemohl. Dalíkovi za pokus o podvod hrozí až deset let vězení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Prezident

Co přesně myslíte tím, že Pavel nesmí být znovu prezident za žádnou cenu? Co jako chcete udělat, aby jím znovu nebyl? A hodláte kandidovat sám?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hnus hnusů.“ Opozice nevydýchala, co padlo o sudetských Němcích

19:20 „Hnus hnusů.“ Opozice nevydýchala, co padlo o sudetských Němcích

Poslanci se vrátili k debatě o akci sudetoněmeckého Landsmanšaftu v Brně. Opozice mluvila o hnusu, p…