Každý pátý Němec se bude modlit k Alláhovi. Už za třicet let. Renomovaný americký institut zveřejnil zdrcující prognózu

30.11.2017 20:02

Kritici liberální přistěhovalecké politiky německé vlády občas nazývají Německo posměšně „Germanistán“. Jak však ukazuje studie renomovaného amerického institutu Pew Research Center, v Německu by mohli v roce 2050 tvořit muslimové až pětinu obyvatelstva. Ještě více je to potom ve Švédsku.

Každý pátý Němec se bude modlit k Alláhovi. Už za třicet let. Renomovaný americký institut zveřejnil zdrcující prognózu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se několik muslimů zúčastnilo křesťanské bohoslužby v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně
reklama

Muslimská populace poroste podle aktuální prognózy prakticky ve všech západoevropských zemích, ale nejvíce viditelný je tento trend vedle Švédska právě v Německu. Autoři prognózy pracovali se třemi možnými scénáři. Pokud by v příštích letech nedocházelo k žádné migraci muslimů, stejně by se jejich počet téměř zdvojnásobil – na devět procent. V případě, že by migrace pokračovala tempem, jako tomu bylo v posledních dvou letech, tvořili by muslimové v roce 2050 20 % obyvatelstva.

Vedle migrace je klíčovým důvodem pro růst muslimské populace v Německu jejich nízký průměrný věk. Zatímco u rodilých Němců činí 47 let, u německých muslimů o šestnáct let méně. Dalším faktorem je vysoká fertilita muslimských žen. Mezi lety 2015 až 2020 se rodilo 1,9 dětí na jednu muslimskou rodinu, zatímco v případě německé rodiny to bylo 1,4 dětí. V další zemích jsou tyto rozdíly ještě vyšší.

Celý text v angličtině je ZDE.

Například v britské rodině se rodí 1,9 dětí, zatímco u britských muslimů jsou to téměř tři děti na jednu rodinu. Varianta, která počítá s vysokou migrací, působí z dnešního pohledu neuvěřitelně a potvrzuje teorii, podle které usilují současní političtí vůdci o faktickou výměnu evropského obyvatelstva za přistěhovalce z Afriky a Blízkého východu. Zatímco v Německu by při tomto scénáři tvořili muslimové pětinu obyvatelstva, ve Švédsku by to bylo dokonce téměř třetina.

„Nejpesimističtější“ varianta není příznivá ani s ohledem na Rakousko, kde již nyní žije asi 700 000 muslimů a tvoří asi 7–8 procent obyvatelstva. V roce 2050 by to mohlo být téměř 20 %, tedy stejně jako v Německu. Naopak ve Francii, kde v současnosti tvoří muslimové nejvyšší podíl v populaci ze všech evropských států (8,8 %), prognóza neočekává tak prudký nárůst, byť ani 18 % není nijak nízké číslo. 

Nejreálněji se jeví „prostřední“ scénář, který počítá i nadále s migrací, ale nikoli s každoročními „migračními krizemi“, které by do Evropy pravidelně přitahovaly miliony migrantů. Ale i tato varianta působí bizarně. Ve Švédsku by tak v roce 2050 muslimové tvořili pětinu obyvatelstva, ve Francii přes 17 % a ve Velké Británii 16,7 %. Optimističtěji se jeví prognóza podílu muslimské populace ve východoevropských zemích. Ale i tak by mohlo za více než 30 let žít v České republice 100 000 muslimů, tedy více než dvojnásobek současného počtu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

14:31 „Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

V první hodině nedělních Otázek Václava Moravce proti sobě zasedly tři dámy – předsedkyně TOP 09 Mar…