Kde vzít dalších 300 miliard? Zeman má nápad

16. 9. 2019 6:00

Vláda dnes odpoledne za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana probere návrh rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu v roce 2020 počítá se schodkem 40 miliard korun. Jeho hlavními prioritami jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. Informuje o tom ČTK.

Kde vzít dalších 300 miliard? Zeman má nápad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Česka Miloš Zeman
reklama

V pátek se koalice dohodla na růstu mezd ve veřejné sféře, růst o 1500 korun v tarifech a zrušení nejnižší tarifní tabulky by ještě dopoledne měli zástupci vlády projednat ve Strakově akademii s odbory a zaměstnanci.

Zeman avizoval, že mluvit hodlá na schůzi kabinetu o daňových úlevách, které dlouhodobě kritizuje. Státní rozpočet by podle něj jejich zrušením mohl získat přes 300 miliard korun. Večer se prezident setká s premiérem Andrejem Babišem (ANO) ještě jednou, a to na pravidelné večeři ústavních činitelů v Lánech.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ministři mají vedle návrhu rozpočtu, který musí kabinet odeslat do Sněmovny do konce září, na programu také senátní návrh na rozšíření placené péče o autisty o nové metody a návrh horní komory k debatě o změně pravidel fungování státních zastupitelství.

Odpoledním jednání kabinetu bude předcházet schůze tripartity dopoledne a jednání Bezpečnostní rady státu ráno. Na schůzi vlády by měla navázat schůzka koaličních lídrů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …