Kdo je tu „fašista“? Psychiatr Ivan David mnohé naštve

28.09.2018 19:48

Exministr zdravotnictví Ivan David, který nyní kandiduje do Senátu pod záštitou SPD Tomia Okamury, se ve svém komentáři na serveru VašeVěc.cz vážně zamýšlí nad otázkou, kdo má k fašismu blíž, jestli ten, kdo sympatizuje s fašisty, nebo ten, kdo fašismus odmítá. Kromě toho se podivuje nad tím, že někteří představitelé a obyvatelé zemí s fašistickou minulostí se k ní dokonce hrdě hlásí.

Kdo je tu „fašista“? Psychiatr Ivan David mnohé naštve
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Ivan David
reklama

Někdejší ministr pro upřesnění připomněl, že označení „fašista“ nebo „nácek“ je oblíbenou nálepkou používanou s úmyslem někoho poškodit. Této nálepky prý většinou užívají lidé, jimž je blízká ideologie tzv. neomarxismu, a používají ji proti svým názorovým oponentům.

„Například lidem pochybujícím o užitečnosti legalizace marihuany, o nutnosti označení registrovaného partnerství osob stejného pohlaví jako manželství, o vhodnosti inkluze mentálně retardovaných do standardní školy, o vhodnosti vítání imigrantů, odmítajícím německé stížnosti na vyhánění soukmenovců,“ vyjmenoval David a poznamenal, že zato předcházející vyhánění Čechů jaksi nevadí.

Není prý žádnou náhodou, že články víry perverzní ideologie bývají pravidelně sdruženy u těchže osob s podporou protiruských sankcí, angažmá příslušníků „naší“ armády po boku intervenčních vojsk v různých zemích, s americkým Drang nach Osten, se sympatiemi k současnému „vlasteneckému“ režimu na Ukrajině a v pobaltských státech.

„Jenže to byly právě tyto země, které zahájily vyvražďování Židů z vlastní iniciativy bez nátlaku fašistického Německa, ukrajinští nacisté vraždili Židy a Poláky,“ zdůraznil exministr a dodal, že obyvatelé těchto zemí formovaly vlastní divize SS bojující po boku německých fašistů proti Sovětskému svazu.

Pozstavuje se nad tím, že tyto země se však od této své historie nedistancují. „Naopak značná část jejich obyvatelstva i politických představitelů se k ní hrdě hlásí,“ řekl a doplnil, že podobně je to s postojem ke Kosovu s jeho národnostní nesnášenlivostí a muslimským radikalismem.

Závěrem si položil otázku, kdo je tedy ve finále fašista. „Kdo má k fašismu blíž, ten kdo sympatizuje s fašisty, nebo ten, kdo fašismus odmítá, například tím, že neuznává vládu vzniklou z převratu, vládu bojující z nacionálních pohnutek proti občanům vlastní země?“ uzavřel.

  • Původní text ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT? Ty zrůdy? Ringo Čech odpálil bombu. Trestají ho za Zemana. Padlo jedno jméno

17:57 ČT? Ty zrůdy? Ringo Čech odpálil bombu. Trestají ho za Zemana. Padlo jedno jméno

Moderátor Luboš Xaver Veselý si do svého pořadu pozval bubeníka, textaře, herce a spisovatele, také …