Kdo nás bude volit? Asi dobrodružnější typy, připustil Gazdík v rádiu, když podepsal koalici s lidovci

12. 4. 2017 17:54

Hostem středečního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík.

Kdo nás bude volit? Asi dobrodružnější typy, připustil Gazdík v rádiu, když podepsal  koalici s lidovci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

Ohledně toho, že dnes spolu se šéfem KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem podepsal koaliční smlouvu, uvedl, že společnou snahou je vytvořit větší sílu než jen spojení dvou či tří stran. „Bude nás podporovat desítka stran a budou přibývat další,“ uvedl. Díky zázemí regionálních stran jsou prý připraveni přivést do parlamentu regionální osobnosti.

Ohledně toho, že vzniklá koalice potřebuje ke svému vstupu do parlamentu alespoň desetiprocentní výsledek, uvedl, že česká politická scéna potřebuje více odvahy, aby se na ní něco změnilo. „Deset procent nevidíme jako překážku, ale jako nutnost,“ prohlásil s tím, že mnohem více by riskovali, kdyby šli do voleb každý zvlášť. Vysvětlil to na příkladu Strany zelených, která v minulosti získala šest mandátů. „Co chcete se šesti mandáty změnit?“ položil si řečnickou otázku.

Tvrdil také, že potenciální voliči nově vzniklé koalice jsou dobrodružnější typy.

STAN a KDU-ČSL se regionálně doplňují. „Lidovci jsou silnější na Moravě, STAN jsou silnější v českých krajích,“ řekl s tím, že STAN bude mít šest lídrů, zejména v českých krajích. Kde bude kandidovat samotný Gazdík, ještě není jasné, prý je to věc vyjednávacích týmů.

Prozradil také, že lidovci investují do volební kampaně 30 milionů, STAN pak 20 milionů korun.

Odpovídal také na otázku, s kým by si dokázali představit koalici po volbách. „Obecně s kým budeme schopni plnit svůj program,“ odpověděl s tím, že předem vylučuje pouze extremistické strany. Za ně považuje KSČM a SPD.

Ohledně volby prezidenta považuje za důležité, aby se co nejvíce politických stran sjednotilo na podpoře jednoho kandidáta, aby tak byla důstojná protiváha Miloši Zemanovi.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

13:48 Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

Není to poprvé, kdy se novinář a komentátor Jinřich Šídlo vyjadřuje k volbám do Rady ČT. V pořadu Šť…