Kdo se nechá nachytat na peníze a půjde na Primu? Mediální expert varuje novináře, mají „obstát v důležité zkoušce“

9. 4. 2019 9:26

Publicista Karel Hvížďala se na serveru iRozhlas.cz zaměřil na Primu CNN News. Reaguje tak na zprávu, že americká stanice ohlásila, že poskytne licenci třetí nejposlouchanější české stanici. „Některé zkušenosti ze zahraničí ukazují, že rozhodující je byznys, ne kvalita zpravodajství. Nelze proto s jistotou říct, jak bude nový kanál fungovat u nás,“ poznamenal Hvížďala.

Kdo se nechá nachytat na peníze a půjde na Primu? Mediální expert varuje novináře, mají „obstát v důležité zkoušce“
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Novinář, spisovatel a bývalý disident Karel Hvížďala v Ostravě
reklama

Následně hovořil o tom, že zkušenosti z jiných zemí ukkazují, že flexibilita majitelů licence je veliká. „V Rakousku jde výhradně o národní zpravodajský kanál a značka CNN tam slouží jako spolehlivé marketingové logo. Proto nelze zatím vyloučit, jak tento nový kanál bude fungovat u nás,“ sdělil. 

Původní text ZDE

„Česká televize by nemusela mít velké obavy z toho, že se Primě podaří odlákat jejich zkušené redaktory. Odejdou jen ti, kteří se nechají nachytat na peníze, což bude dost důležitá zkouška zpravodajského týmu ČT24. Jediné, co lze bezpečně zatím o nové stanici Prima CNN News říci, je, že bude v satelitní i kabelové nabídce a i jako pozemní kanál v běžném i vysokém rozlišení. Jde o druhý pokus o konkurenci velmi zdařilé ČT24,“ zkonstatoval Hvížďdala. 

Závěrem se zmínil o tom, že příchod CNN do skupiny by dle odborníků mohl zapříčinit nárůst poslechovosti a příjmů z reklamy až o tři procenta. „A zřejmě o stejný efekt jde i majitelům Primy, pánům Ivanu Zachovi a Vladimíru Komárovi. Podle posledních dostupných údajů tato televize v roce 2016 vykázala přibližně půlmiliardový zisk. A protože je údajně ve hře i prodej televize Nova, je tento krok logický,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdy

8:44 Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdy

VZPOMÍNKY A PERLY Václav Moravec o sobě prý již v gymnaziálních časech zjistil, že je exhibicionista…