Kdo to kdy slyšel, aby nám někdo něco nařizoval, rozčílil se šéf ODS

04.10.2015 20:38

Předseda ODS Petr Fiala byl hostem Týdnu v politice České televize a takřka nenechal na vládě nit suchou. Tvrdě se vymezil také vůči EU, když se zvýšeným hlasem rozčíleně ptal, kdo to kdy slyšel, aby nám někdo nařizoval, koho musíme usadit na svém území. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chtěl Česko nasměrovat do hlavního integračního proudu EU, ale tam stejně nejsme. Stejně nás berou jako potížisty. Nakonec kritizoval i Rusko.

Kdo to kdy slyšel, aby nám někdo něco nařizoval, rozčílil se šéf ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

„Postoje české vlády ohrožují Českou republiku, ohrožují naši suverenitu, ohrožují naši budoucnost... Jestli to vláda akceptuje, může se nám v budoucnosti stát, že budeme kdykoli přehlasováni,“ rozčílil se Fiala kvůli kvótám. „Kdo to kdy slyšel, aby nám někdo určoval, kdo tady bude, kdo sem musí přijít,“ pokračoval v kanonádě.

Sobotkova politika vede k tomu, že jsme v EU vnímáni jako slabí. Na začátku svého volebního období premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) hlásal, že chce být v hlavním evropském integračním proudu. V něm ovšem nejsme, protože nás velké státy vidí jako potížisty, a zároveň jsme nedosáhli žádného našeho cíle mimo hlavní proud.

K dovršení všeho zlého česká vláda dává o deset miliard korun méně na rozvojovou pomoc, než slibovala. Musíme si také uvědomit, že posílání nábojů Kurdům a dronů nad Sýrii nebude v boji s Islámským státem stačit. K tomu je třeba učinit i pozemní operaci, do jejíhož čela se musejí postavit Spojené státy.

„To, že se teď v Sýrii angažuje Rusko, já považuji za krajně nevhodné, protože se v této oblasti dlouho neprojevovalo a teď jen využívá prázdný prostor, který se zde ukázal,“ podotkl zklamaně Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“

12:56 Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“

Expert na ruské dezinformace a propagandu Jakub Kalenský, jenž nedávno na půdě Kongresu USA prohlási…