Kdo vraždil nožem v Hamburku? Ahmad, známý islamistů, kterého chtěli deportovat, ale nějak to nevyšlo

29.07.2017 9:28

Jednu oběť a šest zraněných má na svědomí 26letý muž ze Spojených arabských emirátů, který včera kuchyňským nožem zaútočil v jednom z hamburských supermarketů. Blíže o útočníkovi píše dnes server Aktuálně.cz.

Kdo vraždil nožem v Hamburku? Ahmad, známý islamistů, kterého chtěli deportovat, ale nějak to nevyšlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo

Ahmad A. byl uprchlíkem s kontakty na islámské radikály, jehož se v minulosti nepodařilo deportovat. Neměl totiž u sebe žádné doklady. On sám byl při útoku lehce zraněn. Policie muže zatkla díky svědkům, kteří ho pronásledovali a házeli po něm židle a kameny. 

Motiv činu je prozatím neznámý. Německý magazín Der Spiegel však hovoří o tom, že muž měl kontakty na salafisty a měl trpět psychickými problémy. Pravidelně prý také konzumoval drogy. 

Někteří lidé, kteří útoku přihlíželi, však tvrdí, že muž vykřikoval „Alláhu akbar“. Policie však zatím tuto informaci nepotvrdila. Muž měl žít na ubytovně pro utečence.

Původní text ZDE.

K útoku došlo krátce po 15. hodině v nákupním středisku Edeka v hamburské čtvrti Bambek. Vyšetřování v současné době převzal zvláštní tým, na jehož činnosti se podílí oddělení vražd i oddělení policie zabývající se politicky motivovanou kriminalitou. Podle všeho jednal pachatel sám, bez kompliců.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Extremisté nejsou na tomto náměstí, extremisté už dvacet  let sedí v Bruselu. Okamura, Salvini, Le Penová a Wilders na jednom pódiu. A my byli u toho

10:17 Extremisté nejsou na tomto náměstí, extremisté už dvacet let sedí v Bruselu. Okamura, Salvini, Le Penová a Wilders na jednom pódiu. A my byli u toho

REPORTÁŽ Předáci vlasteneckých, euroskeptických a protimigračních stran se sešli v sobotu na mítinku…