Kdo vystřídá Sobotku? To budete koukat

28.09.2016 11:07

Kdo by mohl vystřídat Bohuslava Sobotku v čele ČSSD? Možných adeptů ve straně moc není, čím dál častěji se ale prý hovoří o jménu, které vůbec nepůsobí ve strukturách strany. Sobotkovým nástupcem a jediným sociálním demokratem, který by mohl porazit Andreje Babiše, by prý mohl být nejmocnější český odborář Josef Středula.

Kdo vystřídá Sobotku? To budete koukat
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka a předseda ČMKOS Josef Středula

O Středulovi web FaktorS napsal v souvislosti s tím, že odborářský předák se dokáže předvést i jako renesanční osobnost. Například fotografie kláštera Teplá, které pořídil a zveřejnil na sociální síti, jsou prý výborné.

Anketa

Ctíte odkaz svatého Václava?

15%
51%
hlasovalo: 4620 lidí

Ukazuje to prý, že Středula šíří svého záběru přesahuje problematiku kolektivního vyjednávání a zaměstnaneckých práv, která hájí jako šéf Českomoravské komory odborových svazů. A web prý zaznamenal, že se pomalu začíná spekulovat o jeho politickém angažmá.

Nebylo by to nic nezvyklého. Vlastně všichni jeho předchůdci v čele největší odborové centrály nakonec skončili v politice a v barvách levicové ČSSD zasedli v zákonodárných sborech. Richard Falbr, který odbory vedl v devadesátých letech, se stal senátorem a posléze europoslancem. V čele odborů jej vystřídal Milan Štěch, dnešní předseda Senátu. A Jaroslav Zavadil, Středulův předchůdce, sedí za sociální demokraty v Poslanecké sněmovně.

V případě Středuly by však prý ambice mohly být ještě vyšší. Redaktoři webu FaktorS prý dokonce zaznamenali názory, že by šéf odborů mohl vystřídat Bohuslava Sobotku ve funkci předsedy strany. A nejsou to prý ojedinělé názory. V současnosti v ČSSD není politik, který by mohl mít ambici Sobotku vystřídat, a Středula by prý mohl volného prostoru využít.

„Jestli někdo dokáže porazit Babiše, je to Středula,“ zaznívá prý ze strany stále častěji. Takže se prý ještě můžeme dočkat překvapení.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: javTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Muselo se to vědět.“ Lukáš Pollert poté, co mu fakta dávají za pravdu

16:00 „Muselo se to vědět.“ Lukáš Pollert poté, co mu fakta dávají za pravdu

Lékař a olympionik Lukáš Pollert se v rozhovoru pro RadioUniversum.cz vyjádřil ke covidu-19. Podle j…