Kdy už ten rychlokvašený plzeňský bakalář Chovanec rezignuje? Brutální nálož po obvinění strážkyně cen elektřiny Vitáskové

17.08.2015 21:04

„Naprosto zločinné, zoufalé a podvraťácké počínání Policie ČR,“ napsal na svůj facebookový profil člen ODS a novinář Petr Štěpánek k zahájení trestního stíhání vůči ředitelce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové.

Kdy už ten rychlokvašený plzeňský bakalář Chovanec rezignuje? Brutální nálož po obvinění strážkyně cen elektřiny Vitáskové
Foto: ČTÚ
Popisek: Petr Štěpánek

Policie podle něj v tomto případě vystupuje jako nástroj politických a mafiánsko-ekonomických her. „Pokud policie jako trestný čin ‚šetří‘ jmenování významné právničky, bývalé nejvyšší státní zástupkyně, do funkce místopředsedkyně ERÚ s kompetencí v právní oblasti, není zase tak těžké si domyslet, že koná na politicko-mafiánskou objednávku,“ napsal k tomu Štěpánek. Vitásková je totiž stíhána z toho důvodu, že zaměstnala bývalou nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou, i přestože ta k tomu neměla mít odbornost. 

„Úplně směšné je pak vyčíslení údajné škody, což je součet platů Vesecké za práci, kterou skutečně odvedla,“ pokračuje Štěpánek. V obvinění Vitáskové se totiž píše o částce vyšší než milion korun. 

„Pokud policie řeší takovéto pseudokauzy, ve skutečnosti úplné ptákoviny, není se co divit, že nemá čas na boj s opravdovou kriminalitou. K zodpovězení je tu jediná otázka: Kdy rezignují ministr vnitra Chovanec (mimochodem rychlokvašený bakalář z plzeňských práv) a policejní prezident Tuhý?“ zeptal se Štěpánek závěrem.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bomba: Xaver vypustil utajované VIDEO semináře o financování ČT. Trapné ticho, výmluvy, chybějící sumy

7:55 Bomba: Xaver vypustil utajované VIDEO semináře o financování ČT. Trapné ticho, výmluvy, chybějící sumy

Moderátor internetové televize XTV Luboš Xaver Veselý, který se před nedávnem rozhodl zaměřit na hos…