Kdybych já byl ministrem zahraničí... Prezident Zeman prozradí, co by provedl s diplomatem Bartuškou a zítra ještě mnohem více

30.04.2015 21:26 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Prezident Miloš Zeman pokračuje v kritice diplomata Václava Bartušky za jeho výrok „v Oděse je prostě upálili…“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prezident republiky řekl, že pokud by byl na místě ministra zahraničí, Bartušku by za to okamžitě vyhodil.

Kdybych já byl ministrem zahraničí... Prezident Zeman prozradí, co by provedl s diplomatem Bartuškou a zítra ještě mnohem více
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Miloš Zeman navštívil Brandýs nad Labem

Diplomat Václav Bartuška v rozhovoru pro server Neovlivní.cz mluvil o tom, že Rusko používá při obsazování nových území stále stejnou taktiku a dá se čekat, že ji bude opakovat i v budoucnu. „Šlo to jakoby přes kopírák a popírá to teorii o lidovém povstání. Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé,“ uvedl Bartuška.

Miloš Zeman už na svém úterním setkání s občany v Rakovníku řekl, že tento výrok považuje za fašistický. Ve čtvrtek během rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, který vyjde v nejbližší době, svůj komentář ještě rozšířil. Prezident řekl, že na místě ministra zahraničí by tohoto člověka okamžitě vyhodil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…