Když byly volby, seděli jste doma na zadku. A teď nadáváte, vyčetl lidem Foldyna

18.03.2014 11:42

Za to, že sociálních demokratů sedí ve sněmovně jenom padesát, může podle poslance Jaroslava Foldyny 50 procent voličů, kteří při volbách zůstali sedět doma na zadku. Odepsal takto rozezlenému čtenáři ParlamentníchListů.cz, který politikovi vytýká zradu a nečinnost, co se týče volebních slibů. Podle poslance se ale jak on sám, tak celá strana, snaží svým volebním slibům dostát.

Když byly volby, seděli jste doma na zadku. A teď nadáváte, vyčetl lidem Foldyna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Foldyna
reklama

Poslanec Jaroslav Foldyna píše, že celá sociální demokracie se snaží prosazovat to, co lidem říkali a slibovali před volbami. Hlavním faktorem však prý je, že jich nesedí v Poslanecké sněmovně ČR 80 nebo 102, ale jen 50.

„Faktem je, že 50 % oprávněných voličů zůstalo sedět doma na zadku a teď při pivu v hospodě možná pláčou nad výdělkem. Každá společnost má takovou vládu, jakou si zaslouží a do jisté míry je tato vláda odrazem dané společnosti,“ píše Foldyna.

Poslanec čtenáři píše, že i v těchto podmínkách se ČSSD snaží svůj volební program plnit. Argumentuje tím, že se připravuje snížení odvodů pro zaměstnance starší 50 let či návrhy zákona o snížení DPH na léky. „Do Poslanecké sněmovny jsem v těchto dnech předložil návrh novely zákona o vyrovnání s církvemi, kterým chci prodloužit dobu pro vydávání majetku o jeden rok. V rámci toho roku se budeme snažit prosadit zdanění církve, neboť ta je dnes od daně osvobozena,“ popisuje své kroky ve sněmovně Foldyna.

„Možná vám to připadá málo, mně by se také lépe spalo, kdyby toho bylo více, ale věřím, že příště ti, co zůstali sedět doma na zadku, půjdou k volbám,“ míní Foldyna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…