Ke kritice prezidenta za jeho útoky vůči Sobotkovi se přidal i šéf Senátu

26. 11. 2015 11:56

Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) označil za neseriózní mediální útoky prezidenta Miloše Zemana na předsedu vlády a ČSSD Bohuslava Sobotku. Uvedl to dnes v souvislosti se Zemanovými slovy, že Sobotka svým postojem k uprchlické krizi ohrožuje bezpečnost ČR. Předseda Senátu rovněž pokládá za účelové Zemanovo tvrzení, že neznal výroky předsedy Bloku proti islámu Martina Konvičky, které vedly k obvinění z podněcování k nenávisti vůči muslimům.

Ke kritice prezidenta za jeho útoky vůči Sobotkovi se přidal i šéf Senátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch

„Prezident Miloš Zeman podněcuje občany proti premiéru Sobotkovi a vládě právě v době, kdy je naopak třeba se spojovat, a ne hledat záminky k útokům a osobním urážkám,“ uvedl v prohlášení Štěch. Reagoval tak na Zemanovy výroky v rozhovoru pro deník Mladá fronta Dnes.

Zeman v něm odmítl premiérovu kritiku svého vystoupení 17. listopadu na Albertově na akci, které se na pódiu spolu s prezidentem účastnil i Konvička. O tom, kdo bude na pódiu, podle prezidenta rozhodovali organizátoři, nikoliv hlava státu. Blok proti islámu nijak nestudoval, o Konvičkových výrocích, například o namletí muslimů do masokostní moučky nebo jejich zavírání do koncentračních táborů, se prý dozvěděl až nedávno.

Štěch k tomu uvedl, že „je povinností prezidenta prověřit si fakta o lidech, se kterými bude stát na jednom pódiu“. „Prezidentovo tvrzení, že nevěděl, kdo je pan Konvička, a neznal jeho výroky, pokládám za účelové. Rozhodně to vědět měl, takže se buď na takto významné akce špatně připravuje, nebo nemluví pravdu,“ prohlásil předseda Senátu.

Podotkl, že Zemanovi vytkl jeho aktivity o 17. listopadu na Albertově už v úterý při vzájemném setkání. „Albertov patří studentům a tento významný sváteční den má být připomínkou let 1939 a 1989, ne osobní manifestací jakéhokoli politika, byť by to byla i hlava státu. Proto považuji za nepřípustné, že studenti kvůli akci prezidentových příznivců nebyli na Albertov vpuštěni,“ uvedl Štěch. „Hlava státu by měla reprezentovat zemi, ne dělat svou osobní politickou kampaň,“ dodal.

Sobotka minulý týden uvedl, že se Zeman projevem 17. listopadu po boku představitelů extremistického Bloku proti islámu zařadil mezi populisty, kteří parazitují na obavách lidí z Islámského státu a migrační krize. Zeman na to řekl, že s úsměvem přehlíží klukovské drzosti, jako je tato. Na Albertově podle svých slov veřejně vyzýval k toleranci, k dialogu a k respektování různých názorů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cáklo

13:55 Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cáklo

Současný šéf ČSSD Jan Hamáček dostal nominaci na předsedu strany v krajích, kde se to čekalo, napřík…