Klaus dostal od podnikatele 10 tisíc. Na pokutu za roušku

28.01.2021 20:39

Exprezident Václav Klaus dostal od pražské hygienické stanice pokutu ve výši 10 000 korun za říjnové vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze. Bývalá hlava státu s takovým rozhodnutím nesouhlasí a podala odpor. Se zaplacením samotné pokuty si však lámat hlavu nemusí. Úspěšný podnikatel Miroslav Křížek poslal Klausovi na její zaplacení finanční prostředky. Váží si toho, že se symbolicky postavil proti nesvobodě a za všechny ty, které stát přitlačil ke zdi.

Klaus dostal od podnikatele 10 tisíc. Na pokutu za roušku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus
reklama

Bývalý prezident Václav Klaus podal prostřednictvím svého právního zástupce Zdeňka Koudelky odpor proti rozhodnutí Hygienické stanice hlavního města Prahy, která mu v souvislosti s jeho veřejným vystoupením před Obecním domem ze dne 28. října 2020 vyměřila pokutu ve výši deset tisíc korun za to, že tehdy vystoupil bez roušky.

Tím, že podal odpor proti příkazu k zaplacení pokuty deset tisíc korun, vyjádřil nesouhlas s udělením konkrétní pokuty. Jde mu i o občanský protest z obecných důvodů, které směřují k ochraně práv všech občanů a k ochraně svobody proti potlačování občanských svobod.

V jeho odmítavém postoji vůči této sankci jej podpořil podnikatel Miroslav Křížek.

„Dnes jsem zaznamenal, že pan prezident Klaus by měl dostat pokutu tisíc korun za to, že není rouškař. Za veřejný odpor proti státní zvůli. Za to, že se zastává všech, kteří již zkrátka nemohou vydržet. Za to, že nemá přes ústa symbol nesvobody,“ glosoval, za co vše je exprezident vlastně pokutován.

Pokutu chápe i jako výstrahu pro ty, kteří by snad chtěli Klause následovat. „Snad pro výstrahu, snad pro jeho aktivní odpor k rouškařství a vší té nesvobodě, kterou právě rouškařství reprezentuje,“ podotkl Křížek.

Sám je přesvědčen, že Klaus vyjádřil alespoň symbolickým způsobem to, co by mělo být normální. „Za všechny ty, které tento stát přitlačil ke zdi tak, že už přes své roušky nemohou dýchat,“ doplnil.

Proto se rozhodl Institutu Václava Klause oněch deset tisíc korun poslat jako symbol. „Na co je využijí, nevím, třeba na tu pokutu,“ dodal Křížek závěrem.
 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

17:11 Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

Robert Plaga miluje statistiky. To vyplývá z pohledu na jeho twitterový účet. V jedné z posledních n…