Klaus je velice potěšen. Bobošíková posiluje klausovskou "armádu"

21.08.2013 21:19

Šéfka strany Suverenita Jana Bobošíková pilně pracuje na sbírání klausovských sil. Naposledy se sešla se starostou Prahy 5 Miroslavem Zeleným z hnutí UNP – Uzdravme naši politiku a uzavřela s ním partnerství. Exprezident Václav Klaus je tímto krokem potěšen a pro server Týden.cz ho stručně pochválil.

Klaus je velice potěšen. Bobošíková posiluje klausovskou "armádu"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hostem pořadu Partie byl bývalý prezident Václav Klaus

Jak Bobošíkové Suverenita, tak hnutí UNP se hlásí k odkazu Václava Klause a mají našlápnuto ke společné spolupráci. "Jsou-li to opravdu klausovsky uvažující lidé, pak jsem rád, že existují," reagoval Klaus pro Týden.cz z Makedonie, kde zrovna přednáší studentům.

V posledních dnech je jméno Václava Klause v médiích často zmiňováno v souvislosti s jeho možným návratem do vysokých pater politiky. Expremiér Mirek Topolánek naznačil, že by se společně s Klausem mohl vrátit do politiky prostřednictvím jiné strany, než je ODS.

Hájek návrat připustil, Jakl ne

Klausův někdejší vicekancléř Petr Hájek pak ParlamentnímListům.cz v pondělí dopoledne sdělil, že ve věci návratu Klause do stranické politiky „existuje jistý pohyb“ a že Klaus a Topolánek spolu komunikují. Klausův dlouholetý spolupracovník Ladislav Jakl poté v reakci pro ČTK uvedl, že exprezident návrat nechystá, jelikož na politické scéně není v současné době politický subjekt, který by mu za to stál.

Strana, jejíž kampaň ve volbách do Poslanecké sněmovny nebo do Evropského parlamentu by mohl Klaus zastřešit, může být Suverenita Jany Bobošíkové. K této partaji má Klaus blízko a její vedení se také nijak netají svými sympatiemi k exprezidentovi. Deník Právo již dříve přinesl informaci, že spolupráce se Suverenitou je jistá a že se strana dokonce přejmenuje na Suverenitu Václava Klause.

Bobošíková: O názvu se zatím nehovořilo

O názvu strany se však podle Jany Bobošíkové zatím nehovořilo. „Jednání o tom, že by se Suverenita přejmenovávala na Suverenitu Václava Klause nebo něco takového, v žádném případě neproběhlo. Na druhou stranu je pravda, že jsme dlouhodobě s Václavem Klausem v kontaktu, že nám psal zdravice na naše sjezdy, čehož si velmi vážíme, a je také pravda, že Suverenita dlouhodobě a nahlas říká, že pokud se Václav Klaus rozhodne pro návrat do aktivní politiky, tak Suverenita udělá všechno pro to, aby byl tento návrat úspěšný,“ řekla ParlamentnímListům.cz Bobošíková.

Ing. Jana Bobošíková

  • Předsedkyně strany Suverenita
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…