Klaus ml. a Okamura! Procenta, ze kterých kavárna neusne

14. 2. 2020 20:56

Největší důvěry mezi politiky požívá premiér Andrej Babiš (ANO) a šéf hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší. Vyplývá to alespoň z průzkumu CVVM, jehož výsledky mimo jiné zveřejnil server Aktuálně.cz. Na opačné straně žebříčku je šéf SPD Tomio Okamura.

Klaus ml. a Okamura! Procenta, ze kterých kavárna neusne
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Andrej Babiš na prvním místě oslovil 40 procent respondentů, Václav Klaus mladší za ním zaostává jen o jeden procentní bod. Třetí místo pak patří Janu Hamáčkovi (ČSSD) s 33 procenty. 

Na opačném straně žebříčku, to jest mezi politiky, kterým lidé nejvíce nevěří, se umístil lídr SPD Tomio Okamura. Jemu nevěří 64 procent lidí. 55 procent lidí pak nevěří šéfovi KSČM Vojtěchu Filipovi, lídrovi Pirátů Ivanu Bartošovi (55 procent). Hned za nimi se pak umístil Andrej Babiš, kdy je patrné, že při dotazování mu víc lidí nevěří, než věří. Získal 54 procent hlasů.

A čí důvěra vzrostla nejvíc? Marku Výbornému, dnes již expředsedovi lidovců. Jeho zisk byl dokonce o 11 procentních bodů vyšší než v září. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

7:35 Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

TÝDEN V MÉDIÍCH Čím dál silněji se francouzští politici a intelektuálové vymezují vůči idejím, přich…