Klaus ml. má vztek. Jde o uprchlíky. A udeřil na Fialovu ODS

16.10.2019 21:28

Ministerstvo vnitra se snaží rozšířit možnosti udělení statusu uprchlíka na prakticky jakoukoliv osobu. Předložilo návrh novely azylového zákona, která velmi dramaticky mění současné pojetí azylu. Hnutí Trikolóra před touto razantní úpravou důrazně varuje, její předseda Václav Klaus mladší na svém Facebooku oznámil, že již podnikli patřičné kroky proti.

Klaus ml. má vztek. Jde o uprchlíky. A udeřil na Fialovu ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího
reklama

K prolomení má dojít zavedením institutu tzv. strpění cizince. Podle něj by se status „uprchlíka“ (a z něj vyplývající ochrana a speciální práva) rozšířil na mnoho osob, které na něj dnes nemají nárok. Poslankyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková ve středu vystoupila v Poslanecké sněmovně s varováním, že by důsledkem této úpravy bylo, že by nebylo možné vyhostit ani takové osoby, které by zde páchaly závažnou trestnou činnost.

Anketa

Líbí se vám rozhodnutí Ústavního soudu, kterým zrušil zdanění církevních restitucí?

9%
91%
hlasovalo: 23464 lidí

Ministr Hamáček i média však argumentují, že se nic neděje a že úprava naopak zpřísní azylové řízení. Ministerstvo vnitra se odvolává na rozhodnutí Evropského soudního dvora z května letošního roku a rovněž na nezbytnost reagovat na zjištěné praktické problémy při azylovém řízení. Hnutí Trikolóra si však nechalo udělat právní analýzu, která tyto důvody vyvrací. „Ve skutečnosti nás nikdo a nic nenutí, abychom prováděli razantní změny azylového zákona, které flagrantně rozšiřují práva migrantů na úkor hostitelského státu,“ zdůraznila poslankyně. Zvyšuje se tím nejen bezpečnostní riziko, ale též finanční výdaje na azylový proces.

Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší proto ve středu ve večerních hodinách oznámil, že tuto legislativu, která umožní nově strpět i azylanta – kriminálníka, nenechají jen tak.
Věc prý již převzali jejich odborní experti JUDr. Suchý (spravedlnost) a plk. Dlouhý (vnitro). „Že nám to včera vláda + ODS (tedy s čestnou výjimkou poslanců Skopečka a Munzara) s Piráty zamázli, je jen začátek,“ vzkázal Klaus mladší.

K tomu ještě připojil přehled o tom, jak středeční hlasování poslanců o zařazení příslušného bodu na jednání Sněmovny vypadalo. V sále bylo celkem přítomno 182 poslanců. K zařazení bylo tedy potřeba 92 hlasů. Pro návrh se však vyslovilo pouhých 42 poslanců, proti 11. Zásadním problémem bylo, že výrazná část poslanců se místo zaujmutí stanoviska raději hlasování zdržela.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

7:03 Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Nejen letitý poslanec Marek Benda, ale i většina komentátorů, jak z novinářského, ta…