Klaus mladší prozradil, co mu doma řekla paní Livia o Babišovi: Vykšeftuje migranty za Čapí hnízdo

18.05.2018 22:05

Poslanec Václav Klaus mladší se svěřil serveru Reflex.cz s tím, že jeho maminka, bývalá velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová, má pravdu. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) podle jeho slov vykšeftuje zahlazení Čapího hnízda za uprchlíky.

Klaus mladší prozradil, co mu doma řekla paní Livia o Babišovi: Vykšeftuje migranty za Čapí hnízdo
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Václav Klaus mladší na besedě v ostravském knihcentru
reklama

Klaus mladší se k Babišovi a k uprchlické krizi vyjádřil v souvislosti s otázkou, že ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO) nedávno v tichosti podepsal dohodu v Marrákeši ohledně migrace do Evropy. „Moje maminka mi teď v úterý říkala při domácí debatě o politice: ‚Babiš je naprosto skvělý obchodník. Vykšeftuje s EU vyžehlení Čapího hnízda a OLAFy a za to jim podepíše migranty‘,“ podotkl Klaus mladší s tím, že se bojí, že maminka nebude daleko od pravdy.

Mimo jiné se Klaus mladší také vyjádřil k odvolání ředitele rozvědky Jiřího Šaška či k odchodu šéfa pražských policistů Miloše Trojánka. A nechyběla také Klausova slova k tomu, že ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) vystavila v rámci oslav konce války svého pudla na pomník neznámého vojína. Co si o tomto skutku myslí Klaus mladší? „Asi to stejné jako o panu Škromachovi, když si fotil selfie v Terezíně,“ sdělil Klaus mladší. 

  • Původní text ZDE.

Závěrem se Klaus mladší vyjádřil také k pochvale Evropské unie vůči Česku, a to v otázce povinné předškolní docházky do školy. „Do školek stejně chodilo přes 90 procent dětí. Nejproblematičtější romské děti nechodí ani do školy, natož do povinné školky. V ČR se teď tato otázka přetřásá a domácí ‚soudruzi‘ si vždy umějí zajistit od svých kolegů evropskou pochvalu – ryze pro domácí PR účely. Novináři to otisknou, Reflex se ptá, mise splněna. V Bruselu to pochopitelně nikoho nezajímá, natož aby to mělo souvislost s daty,“ poznamenal pochybovačně Klaus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik, fik a očkovací spot do televize byl hotový. Třicet vteřin básní od Wolkera stálo přes milion

19:43 Fik, fik a očkovací spot do televize byl hotový. Třicet vteřin básní od Wolkera stálo přes milion

Naše redakce byla upozorněna na smlouvu mezi Úřadem vlády a reklamní agenturou Procoma. Společnost s…